Problemy po zmianie pamięci RAM

Witam wszystkich!

Niedawno kupiłem nowy Ram (2gb ddr2 GoodRam). Po włożeniu go do kompa zaczynają dziać się z nim prawdziwe cuda- Np kiedy włączam Firefox’a. to po kilku minutach nagle sam się wyłącza (wyskakuje mi okno zgłaszania awarii). Przeinstalowywałem go ale to nic nie dało. podobnie jest z IE8- przeglądarka się nie wyłącza, tylko co jakiś czas wyskakuje informacja, że “karta została odzyskana po nagłym błędzie”… Poza tym często jest tak, że komp się nagle “zamraża” i zostaje tylko twardy reset… :cry: Kiedy próbuję zainstalować system od nowa (format dysku, tworzenie od nowa partycji) to instalacja nagle się zatrzymuje i pojawia się komunikat, że Instalator Windows nie może skopiować pewnych plików. Kiedy tylko zmienię Ram na stary (DDR Kingston), to wszystko jest ok. Instalator się nie wiesza, wszystkie pliki się pięknie kopiują i instalują… Kości jakie kupiłem są na pewno sprawne (testowałem je Memtest’em). BIOS też je widzi…

Help me :frowning:

Config mojego sprzętu:

Asus p5vdc-x

p4 531

GeForce 4 Mx 440

Samsung HD502HJ

Stara pamięć DDR 1024 Kingston PC 3200

Nowa pamięć DDR2 2048 GoodRam PC2-6400 (GR800D264L6/2G)

Jak Ci się udało komputer uruchomić z dwoma rodzajami pamięci RAM?

W takich płytach jak Twoja jest podstawowy wymóg - używamy zawsze tylko jednego typu pamięci RAM.

Do tego Twoja płyta obsłuży maksymalnie 2 GB pamięci, czyli największy moduły jakie możesz zainstalować to 1 GB (x 2 szt) ale albo DDR albo DDR2

Danielek2691 , Masz problem ze wzrokiem? Wszystko podał.

Cedar ma rację. Nie należy mieszać typów pamięci. Stąd takie zachowanie systemu.

No ma rację .

Panowie… Tyle to ja wiem. Podałem Wam jaką pamięć miałem dotychczas i na jaką ją zmieniłem. Nie napisałem, że włożyłem obie naraz… Myślałem, że to jasne…:wink:

Ok, lekkie niezrozumienie z mojej strony.

W takim razie przyczynę Twojego problemu podałem już wcześniej w tym poście: problemy-zmianie-pamieci-ram-t439421.html#p2787314 w ostatnim zdaniu skierowanym do Ciebie :wink:

Ok. W takim razie temat do zamknięcia;)