Procesor dwurdzeniowy

Mam problem z procesorem dwurdzeniowym, mianowicie komputer widzi go jako pojedyncza jednostkę. Nie mam pojęcia gdzie zmienić ustawienia by został wykryty prawidłowo. Pracuje na systemie Win XP Home SP3, procek Intel Pentium D CPU 3.00 GHz, 2GB RAM

zobacz czy masz ustawione w:

start>uruchom> msconfig>boot ini>zaawansowane > numproc 2

lub w BIOSie czy nie masz ustawionej opcji Limit CPUID na Enable, jak tak to przestaw na Disable

Ustawienie w boot ini są takie jek podałes, w BIOSie też jest prawidłowo

dziekuje za porade przynajmniej można już coś wykluczyć :lol:

a daj zrzut ekranu np. z CPU-Z lub innego narzędzia po którym stwierdzileś że działą tylko jeden rdzeń

Stwierdzilem tak, poniewaz przy zakupie kompa (z 5 lat temu) koles ktory mi go skladal zaptal jak ma byc ustawiony procesor: jako pojedynczy czy dwurdzeniowy. Wyjasniajac mi ze systemy XP jeszcze w pełni nie radza sobie z 2rdzeniowymi. Zdecydowalismy by ustawil go jako pojedynczy. Teraz mi sie to przypomnialo i próbuje dojsc do tego.

Dodane 26.05.2009 (Wt) 11:23

a to moj zrzut CPU-Z 13cpuzkopiaj

Dodane 26.05.2009 (Wt) 11:24

cpuzkopia.jpg

no przecież masz dwa rdzenie aktywne i wykrywane…

e43c1ed257.jpg

DZIEKI

Żyłem w w nieświadomości

W prostszy sposób mozna to sprawdzić za pomoca menadżera zadań. Wciskasz Ctrl+Shift+Esc, przechodzisz na zakładkę Wydajność. Masz tam kilka wykresów. Z lewej są 2 słupkowe, a z prawej są liniowe. Jeśli w rubryce Historia użycia procesora CPU masz 2 wykresy liniowe, to znaczy że masz wykorzystywane 2 rdzenie procesora (są oddzielne wykresy każdy do innego rdzenia).

MelloN , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif