Procesor zmienił moc

Witam, posiadam procesor AMD Athlon Xp 1500+ 1,35 GHz przynajmniej tak mi pokazuje w ustawieniach wcześniej przed tym jak rozbierałem komputer pokazywało AMD Athlon 2200+ 1,8 GHz. Moje pytanie brzmi dlaczego mi się to zmieniło. Możliwe było to że procek był podkręcony i po tym jak go wyciągałem zresetował swoje parametry. Jak tak to jak go podkręcić ???

Ustaw FSB w BIOSie na 133MHz i wszystko wróci do normy.

Płyta Epox? Jeśli nie to widocznie te modele tak mają. Do tego co wyżej napisano radze pokombinować z mnożnikiem. Pewnie pamięć też się ustawiła na 266MHz nawet gdy faktycznie jest wyższa.

Musiał by mieć zblokowany mostek chyba L2 (byłoby to widoczne na procesorze) - inaczej go nie podkręcisz…

gonzo543 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dzięki za odpowiedź tylko jeszcze potrzebuję pomocy jak w BIOSIE to ustawić bo raz próbowałem ale chyba nie to zmieniłem i musiałem biosa resetować więc proszę o bliższe wyjaśnienie gdzie to znaleźć. I dróga sprawa jaką nazwę tematu mam ustawić bo admin się czepia

Dodane 13.02.2012 (Pn) 21:59

Dobra zrobiłem postęp podciągłem go do 1,5 GHz jak podciągam dalej to mi np jak kolega napisał na 133 MHz to monitor mi się usypia komputer chodzi, a jak ustawię na 120 to monitor mi się włącza i wyłącza. Więc chyba coś z kartą graficzną ???