Profil tymczasowy przy logowaniu, uszkodzone konto (?)

Czołem.

Włączyłem dzisiaj komputer (Toshiba A200, Vista Home Premium SP2) i jest problem z logowaniem. Dostałem wyzerowany pulpit, tzn. tapeta windowsowska, żadnych plików czy skrótów, tylko kosz. Pasek narzędzi i obszar powiadomień jak przy nowym komputerze, nawet pasek boczny ze wszystkimi domyślnymi bajerami. Ustawienia myszy, klawiatury i tabletu wyzerowane. Przy każdym pliku i folderze jest kwadracik, który można odhaczyć ptaszkiem.

Wyskoczył dymek, nie wszystko zdążyłem przeczytać i zapamiętać, ale było coś w ten deseń: “Użytkownik zalogował się przy użyciu profilu tymczasowego. Zmiany wprowadzone w tym profilu zostaną utracone po wylogowaniu. Aby uzyskać szczegółowe informacji sprawdź dziennik zdarzeń lub skontaktuj się z administratorem.”

Znalazłem podobne problemy w Internecie, kilka odpowiedzi kieruje na tę stronę: http://support.microsoft.com/kb/947242/en-us?fr=1. Zacząłem dłubać, jak tam napisali, doszedłem do punktu 5 i okazało się, że tam mają być wpisy zakończone na “.bak”, a u mnie takich nie ma. W dodatku przy “ProfileImagePath” jest podana nieco inna ścieżka niż ta, którą miałem przed problemem, tzn. powinna chyba być “C:\Users\Piotrek”, a jest “C:\Users\Piotrek.Tośka” (Tośka to nazwa komputera):

qwe1

Uprzedzam, że jestem mocno nieinformatyczny, więc proszę o wyrozumiałość i cierpliwość, Z góry dzięki za wszelką pomoc.

PS. Tworzenie punktów przywracania systemu jest wyłączone, naprawa z płyty też nie wchodzi w grę, bo mam uszkodzony napęd.

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … er-profile

Jest postęp, bo po którymś restarcie czy (wy/za)logowaniu przestały się uruchamiać profile tymczasowe, więc powoli dostrajam komputer do wczesnego stanu (większość programów wróciła do oryginalnych ustawień).

W międzyczasie skorzystałem z linku i posprzątałem konta, tzn. zrobiłem nowe, ale z kolei tu się zrobił myk, bo niby zrobiłem wszystko tak, jak podano na stronie z linku, ale to nowe konto mimo rangi administratora nie wszystko potrafi. Nie otwiera np. okien do zarządzania kontami, tzn. tych, do których są potrzebne uprawnienia administratora, i tych do kontroli rodzicielskiej, choć inne otwiera, np. menedżer urządzeń czy zapora windowsowska. I tu moje pytanie: czy można to nowe konto jakoś podreperować, np. przy kopiowaniu plików z pierwszego konta, ewentualnie uwzględniając zmiany typu na standardowe, i czy w ogóle jest sens, bo stare konto wygląda zgrabnie i na razie działa bez zarzutu? Generalnie, czy można coś jeszcze podłubać czy mam się cieszyć, że póki co wszystko działa?