Program do czyszczenia RAM po dłuższym czasie

Witam serdecznie,

Szukam programu darmowego do czyszczenia pamięci RAM po dłuższej używalności systemu…

Ostatnio miałem Minimem, ale skończyła się możliwość włączania programu (licencja czy coś…)

Kiedyś dawno temu miałem XP Defrag bodajże…

a co Wy polecacie?

PS.

Mam niezbyt mocny komputer więc nie może to być jakaś pamięciożerna aplikacja.

:slight_smile:

Polecam MZ Ram Booster

mała pomyłka freshram a nie superram:P

Takie programy nic nie dają. Przynoszą odwrotny efekt do zamierzonego.

niby tak ale niekiedy się przydają żeby odzyskać RAM z aplikacji z wyciekami pamięci

A jaki masz teraz system?

właśnie po dobowym użytkowaniu MZ Ram Booster, widzę, że co parę godzin przymula komputer tak, że nie da się nawet myszką ruszyć…

PS.

Mam system Windows XP home sp3.

Bez zapychnia pamięci (Windows XP).

Na wszelki wypadek wcześniej zrobić kopię rejestru.

"Edytor rejestru>HKEY_LOCAL_MACHINE>SOFTWARE>Microsoft>Windows>CurrentVersion>Explorer. Następnie klikamy na Explorer PPM>wybieramy Nowy a nastepnie Wartość DWORD.

Tworzymy wartośc DWORD o nazwie AlwaysUnloadDll , nastepnie otwieramy ją dwukrotnym kliknieciem i w pole

Dane wartości wpisujemy 1 (system dziesietny). Nastepnie OK zamykamy edytor i restartujemy komputer.

Od tej pory po zakończeniu przez nas aplikacji, system będzie automatycznie usuwał używane przez nią biblioteki DLL z pamięci."

Jest to porada zaczerpnięta z miesięcznika Komputer Świat EKSPERT. Ja mam u siebie taką zmianę w rejestrze wprowadzoną ale nie potrafię odpowiedzieć jakie to daje efekty po prostu zawierzyłem EKSPERT-owi. Ale na nowym systemie wartało by porównać.

Zmianę możesz wprowadzić na swoją odpowiedzialność albo może niech się na ten temat wypowiedzą koledzy z odpowiednią wiedzą w temacie.

Pozdrawiam.

TweakXP stary ale pomocny

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0110/tweakxpaab5.jpg

Polecam lekki i darmowy Rizone Memory Booster dla XP-Vista-7.

Administrator na mojej uczelni używa malutkiego free RAM Idle.

Popróbuję Waszych rad. dzięki.

Zdecydowanie najlepszy ze wszystkich jest Minimem

Sam używam i trzeba powiedzieć że program jest porządny i świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, przynajmniej wypróbować warto.