Program do szybkiej konwersji MPEG-2 do DVD + nagrywanie

Obecnie używam Ulead DVD Movie Factory 3 SE do konwersji plików video MPEG-2 do formatu DVD oraz Nero do zgrywania na płytki DVD. Szacuję, że czas konwersji jednogodzinnego filmu (MPEG-2) do DVD zajmuje Ulead’owi ok. 15-20 minut (ustawiam opcje najwyższej możliwej jakości obrazu). Czas nagrywania na płytkę zajmuje podobnie ok. 15-20 minut.

Ponieważ co jakiś czas zgrywam sobie jakieś filmy i programy na dysk, a dysk mam niewielki (80 GB), muszę robić konwersje w miarę szybko, żeby nie zapchać sobie dysku. Uważam, że te podane czasy konwersji i nagrywania są ZBYT długie #-o i dlatego mam do wyboru dwie opcje:

  1. kupić większy dysk i konwertować w miarę wolnego czasu,

  2. kupić program do szybkiej konwersji filmów i robić to w miarę możliwości zaraz po zgraniu surowego materiału.

Na razie chciałbym sprawdzić możliwości dla tej drugiej opcji, zatem:

jaki program umożliwia szybką konwersję video z formatu MPEG-2 do DVD (oczywiście bez straty na jakości)?

Najlepiej jeśli program będzie umożliwiał tworzenie przynajmniej podstawowego menu (przyciski, tytuły itp.) oraz będzie w stanie nagrywać na płytkę DVD (mam nagrywarkę LITE-ON DVDRW SOHW-832S). Byłoby super gdyby nagrywanie na DVD także mogło być krótsze (teraz mam możliwość maks. 4x, ale wybieram 2x, bo odnoszę wrażenie, że jakość obrazu jest nieco lepsza). Nagrywanie na płytkę nie jest konieczne - w ostateczności pozostanę przy Nero.

Dobrze byłoby wiedzieć ile czasu potrzebuje dany program na konwersję z MPEG-2 bez straty na jakości obrazu (w porównaniu z materiałem źródłowym, tzn. zgranym z tunera tv).

Format MPEG-2 nie jest konieczny, mogą być inne, ale wiem, że akurat ten daje dobrą jakość obrazu przy możliwie najmniejszym rozmiarze pliku.

Oczywiście, program powinien być płatny, bo nie wierzę, że za darmochę uda się dostać coś przyzwoitego, cena jednak, niech będzie ograniczona do, powiedzmy, 400 PLN (brutto).

Będę wdzięczny za sugestie.