Program do edycji partycji

Witam poszukuje programu do edycji partycji tzn. chcę zwiększyć partycję systemową o jakieś 10 GB, ściągałem różne programy, niektóre nie działały, niektóre edytowały partycje wszystkie, ale nie systemową , a ja chcę edytować systemową na XP była taka możliwość…jaki program się do tego nada??? Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile: Posiadam Win 7 HP x86 SP1.

program a w zasadzie obraz płytki bootującej: GParted

NAJLEPSZY JEST :slight_smile: i jest na dobrych programach! !!

hej,

przecież można zmienić partycje pod Windowsem i nie trzeba mieć żadnych dodatkowych programów.

Control Panel/Administrative tools/Computer Managment/Disk Managment/Storage/PPM na dysku ktory nas interesuje i zaczynamy zabawę…

Pozdrawiam.

Masakrator

Wiem, że w Windows jest taka opcja zarządzania partycjami działa, ale nie na systemową partycję…podobnie jak program http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html mam go na kompie i próbowałem zmniejsza powiększa partycję wszystkie, ale nie systemową…a ja bym chciał zwiększyć systemową o 10GB.

oczywiście, że się da, ale jest jeden warunek: trzeba umieć. :slight_smile:

Partycja to musi być ciągły obszar na dysku i jeżeli np. partycja C zajmuje sektory 1,2,3 a partycja D zajmuje sektory 4,5,6 i sektory 7,8 są wolne, to nie powiększę partycji C o te sektory. Muszę najpierw zmienić obszar jaki zajmuje partycja D czyli przesunąć ją tak aby zajmowała sektory 6,7,8 i w ten sposób sektory 4,5 zostaną zwolnione i wówczas partycję C mogę powiększyć o te sektory. Jak to zrobić? Klikamy prawym klawiszem myszki na partycji D i wybieramy:resize/move. Przesuwamy partycję D w nowe położenie, tak aby zwolnić miejsce z lewej strony a następnie w ten sam sposób powiększamy partycję C o ten wolny obszar.

Czasami gdy partycji na dysku jest więcej, a wolny obszar jest na ostatniej z nich to takich operacji przesunięć trzeba wykonać trochę więcej.

Dzięki zrobiłem jak poleciłeś działa :slight_smile: masz u mnie mistrza