Program który zdefragemntuje pagefile.sys

Witam od jakiegoś czasu nurtuje mnie czy da się w ogóle zdefragmentować pliki stornicowania ?

mam bowiem na dysku dosyć rozrzut (screen)

20111115094010.png

Jeśli ktoś jest mi wstanie odpowiedzieć czy da się to zdefragmentować, a jeśli tak to czym? Będę wdzieczny…

W programie “Smart Defrag” jest funkcja Boot Time Defrag, a w niej można ustawić:

- defragmentuj plik wymiany ,

  • defragmentuj MFT,

  • defragmentuj pliki systemowe.

Plik wymiany to właśnie plik stronicowania.

W programie, który używasz kolejność jest taka: Najpierw dokładna defragmentacja przyciskiem “Defragmentuj” ( nie Szybko! ), a po zakończeniu Menu > Ustawienia > Defragmentacja Boot Time > zaznacz “Raz” i restart komputera.

Ponadto, jeśli to Win7, włącz systemową defragmentację! Zupełnie dobrze działa.

Program Defraggler, którego używasz, posiada funkcję Boot Time Defrag, który defragmentuje:

C:\pagefile.sys

C:\WINDOWS\system32\config\AppEvent.Evt

C:\WINDOWS\system32\config\default

C:\WINDOWS\system32\config\SAM

C:\WINDOWS\system32\config\SecEvent.Evt

C:\WINDOWS\system32\config\SECURITY

C:\WINDOWS\system32\config\software

C:\WINDOWS\system32\config\SysEvent.Evt

C:\WINDOWS\system32\config\system

http://www.piriform.com/docs/defraggler … ime-defrag

Większość defragmentatorów to zrobi, Puran Defrag Free czy Ultimate Defrag.

Ok puściłem Deffraglera w boot, trwało to sekundę i nic się nie zmieniło :expressionless: dalej fragmentacja 14% no i te pliki stronicowania na środku… czy tego się nie tak zdefragmentować by to się przyłączyło do reszty ? System to Win 7HP x64

sprawdż może tym

http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Util … 12764.html

weż sobie rozwin tę strzałeczke jak będziesz pobierał program tam jest wersja pl

Ja osobiście do defragmentacji dysku, a w tym pliku stronicowania używam programu Diskeeper Professional Edition 2011.

Uważam, że jest to bardzo dobry program (niestety płatny). Po odpowiedniej konfiguracji można zapomnieć o problemach z dyskiem związanych z defragmentacją.

A nikt nie wpadł na pomysł żeby włączyć usuwanie pliku stronicowania przy wyłączaniu systemu? Tym sposobem będzie on usuwany przy włączaniu komputer i tworzony od nowa przy uruchamianiu systemu. Rozwiązanie moim zdaniem lepsze, bo rozwiązany zostanie problem z fragmentacją pliku oraz zwiększy się bezpieczeństwo systemu.

Słaby pomysł, system zwolni przy uruchamianiu i zamykaniu, a do tego plik będzie się fragmentował. Zdecydowanie lepiej jest ustawić stały rozmiar.

Czas uruchamiania i wyłączania zwiększy się o jakieś 2 sekundy. Da się z tym żyć. Ustawienie stałego rozmiaru też nie jest złym pomysłem. Ponadto oba rozwiązanie nie wykluczają się i można je stosować jednocześnie.

EDIT:

Warto nadmienić, że jeśli na partycji systemowej będzie mało wolnego miejsca, to pagefile.sys zawsze będzie się fragmentować.

Ja natomiast wyłączyłem w ogóle plik stronicowania. Na jednym komputerze z 2GB RAMu i na drugim 4 GB ramu. Jeśli nie używa się aplikacji, które na siłę przenoszą dane do pagefile.sys to istnienie tego tempa jest bezcelowe. W zasadzie komputer biurowy + filmy + internet w ogóle nie potrzebuje stronicowania. Na jednej grze potrzebował - COD MW2.

Oczywiście warunkiem jest nieprzepełnianie RAMu, ale to akurat ciężko zrobić. System jak pamiętam już przy zajętym w 75% RAMie zaczyna przerzucać do SWAP i zaczyna mielić dyskiem i w zasadzie ma zarezerwowaną resztę ale jej nie wykorzystuje. Po wyłączeniu SWAPa nic nie mieli dyskiem, nic się nie fragmentuje, system chodzi szybciej - sprawdziłem na dwóch komputerach, zawłaszcza na słabym netbooku było widać skok prędkości. Temat pagefile.sys przerobiłem w z dłuż i wszerz i jego brak przy spełnieniu kilku warunków jest wg mnie najlepszym rozwiązaniem.

W przypadku, gdy plik wymiany będzie miał stałą wielkość i nie będzie czyszczony przy wyłączaniu, nie będzie fragmentacji.

Jeśli podczas tworzenia pliku stronicowania będzie mało miejsca na dysku i/lub struktura będzie pofragmentowana to siłą rzeczy plik pagefile.sys będzie pofragmentowany. Przecież nie może on zarezerwować ciągu bloków jeśli na dysku nie będzie takiego ciągu. W takiej sytuacji dla pliku stronicowania zostaną zarezerwowane te bloki, które będą w danej chwili puste - bez względu na to gdzie się znajdują.

Wystarczy raz zdefragmentować i po kłopocie.

Zgadza się. Jednak nie mogę znaleźć przyczyny fragmentacji pliku stronicowania, podczas gdy zastosowałem właśnie takie kroki. Tzn.

  1. Wyłączenie pliku stronicowa, zrestartowanie systemu i usunięcie pliku pagefile

  2. Defragmentacja (w wyniku której otrzymuję duży blok niezarezerwowanego miejsca na partycji systemowej)

  3. Włączenie pliku stronicowania ze stałym rozmiarem 4GB

Ostatecznie zerkam teraz na wyniki analizy dysku np. w O&O Defrag i widzę, że plik stronicowania jest w tysiącach kawałków :confused: Zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi.

“Ground21” - niezły bałagan! Nie piszesz jaki system operacyjny stosujesz. Mimo to doradzam odinstalowanie wszelkiego oprogramowania defragmentującego. Następnie ustawienie pliku stronicowania w Zaawansowanych właściowościach systemu wyłącznie dla partycji z systemem (C?) na wartość górną i dolną , np 1024 MB i zrestartowanie systemu.

Następnie pobranie i zainstalowanie Defraggler’a : http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, … 13314.html wejście w Menu Ustawienia > Defragmentacja Boot Time > Raz i zrestartowanie komputera. Program ustawi i scali plik stronicowania jak należy.

Nie jest do defragmentacji tego pliku potrzebny ŻADEN program oprócz samego systemu.

Należy maksymalnie zdefragmentować całą partycję systemową, a następnie wyłączyć plik wymiany, ustawiając wcześniej jego wartość na zero.

Po restarcie komputera należy ustawić stałą wartość pliku wymiany - plik pojawi się w jednym kawałku na partycji, oczywiście jeśli będzie na niej dosyć wolnego miejsca.

Czasem użytkownicy wyważają otwarte drzwi, zapominając o najprostszych i najskuteczniejszych rozwiązaniach.