Program do obracania filmu o 90 stopni itp

Witam

Poszukuje programu do obrucenia obrazu. Korzystałęm z Virtual Dub ale go nie chcę bo on nie odtwarza plików nagranych telefonem komórkowym a po drugie jak już odtworzy jakis plik to film po obruceniu obrazu zajmuje 146 mb. Co polecacie?

ale ma go wyświetlać na ekranie jako obrócony o 90 stopni, czy ma film zapisać obrócony o 90 stopni? bo jeśli to pierwsze, to znajdziesz to w sterownikach do karty graficznej

Nie, ma zapisac obrócony o 90 stopni

Wystarczy pogrzebać w ustawieniach kodeka audio i video.

Spróbuj :arrow: Avidemux (w opcjach programu masz możliwość wyboru wielkości pliku zapisanego po edycji)

Na drugi raz jeżeli chcesz uzyskać konkretną odpowiedź to podaj na forum w jakim formacie masz zapisany plik i jakimi kodekami jest on skompresowany oraz w jakim formacie ma być zapisany plik po obróbce.

Też bawiłem się tym programem ale nie umiem go obsłużyć. Ustawiam rotacje o 90 stopni. Ale nie wiem jak zrobić żeby to zatwierdził:(

Ja korzystałem kilka razy z takiego wynalazku :

link

Otwierasz Avdemux —> metodą Przeciągnij i upuść dodajesz film

Video —> ustawiasz kodek np. na MPEG4-ASP (Xvid)

Configure —> General —> Encoding Mode : Video Size (Two Pass) i ustawiasz wielkość pliku wynikowego w Target Video Size

Filters —> Rotate —> Ustawisz kąt o jaki ma być obrócony film (pokazuje on się w zakładce Active filters ) - możesz kliknąć Preview aby zobaczyć czy w dobrą stronę obróciłeś filmik :smiley:

Audio —> Ustawiasz kodek lub pozostawiasz Copy

Jeżeli zmieniłeś kodek to musisz go odpowiednio skonfigurować (zakładki Configure i Filters )

Format —> ustawiasz kontener w jakim ma być zapisany film (zależy m. in. od kodeków jakie użyłeś w programie)

File —> Save —> Save Video —> wskazujesz miejsce docelowe i wpisujesz nazwę pliku wraz z rozszerzeniem zależnym od tego co wybrałeś w zakładce format (np. film.avi, etc.) —> Zapisz

Oczywiście VDub +filtry najlepszy,ale jak nie wiesz jak poustawiać,wczytać do VD,skompresować to radzę użyć Format Factory konwertuje wszystko na wszystko :slight_smile:

no może przesadziłem ale sporo i jest tam opcja obrócenia,odbicia x y etc.Nie ma chyba już prostszego programu.

A… jeszcze dodam że efekt końcowy morze być inny od oczekiwanego,bo nie masz podglądu co ci wyjdzie,a VirtualdD. masz pełna kontrolę nad materiałem.