Jaki windows na ten komputer

witam aktualnie mam windowsa xp sp3 czy warto przesiąść się na windowsa 7 a moze windowsa 8 ? którego wy mi polecacie chciałbym żeby takie gry jak gta sa czy counter strike 1.6 nie zacinały się

Intel pentium d cpu 915 2.80 Ghz ( nie za bardzo wydajnosciowy i niewiem czy starczy na windowsa 7 :confused: )

4 gb ram ddr 3 cl 9

nvidia gt 520 64 bit

msi g41m p26

Jeśli nie musisz zmieniać to zostań przy XP.

Czyli co windows 7 bd kulał ?

Nie. Na podobnym sprzęcie kiedyś stawiałem Windowsa 7 32 bity (bo miał tylko 2 GB ram), żeby wykorzystać 4 GB ram musisz zainstalować 64 bitową wersję systemu.

Nawet mi się wydaje że 7 będzie lepiej wykorzystywać te dwa rdzenie (niż XP, przynajmniej miałem takie wrażenie na tym kompie na którym instalowałem 7).

Czyli co przełażić czy nie bo już sie pogubilem , w xp nie jest źle tylko lipa z tym że wsparcie konczy się już za rok

Jeśli chcesz to tak (nie stracisz na wydajności, tylko system będzie pobierał więcej ramu).

ok dzięki

Cześć

Moim zdaniem przesiadka na nowy system, czy to Windows 7 czy Windows 8 (w zależności od tego który bardziej preferujesz) to dobre rozwiązanie. XP to już przestarzały system i coraz więcej gier czy aplikacji jest wydawana z pominięciem tego systemu. A nie sądzę że ten trend nagle się odmieni.

Dodatkowo parametry twojego komputera są takie że nowy system będzie działać bez problemów.

a 32 bit czy 64 ?

Cześć

W wersji 64 bitowej aby wykorzystać w pełni 4 GB pamięci ram.

ok dziękuje

Cześć,

zainstaluj 8 x64 i sam zobaczysz. RAM, grafę masz ok, gorzej z procem, ale także będzie śmigał. 7 bym pominął, chyba że Metro ci nie będzie odpowiadało. Pozdrawiam R

Jeżeli kupisz teraz W8 x64 w wersji OEM i np. za rok wymienisz cały komputer to systemu na nim nie będziesz mógł zainstalować. Lepiej teraz zacząć zbierać na nowy komp, bo ten demonem prędkości nie jest.

Cześć

Przeczytaj: Zasady licencjonowania Windows 8 – BOX’ów nie ma, ale i tak jest… i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

O tym nie wiedziałem, przepraszam za wprowadzenie w błąd.