System nie wykrywa dźwięku i bluetooth

Witam, jakiś czas temu kupiłem laptopa acer aspire 9300. Na komputerze był zainstalowany system Windows xp z sp1, wszystko działało, jednak była to wersja 30-dniowa i musiałem zainstalować system od nowa. Po reinstalacji system nie znajduje mi karty dźwiękowej i bluetooth. Zainstalowałem wszystkie potrzebne sterowniki ze strony producenta, jednak w tray’u nie pojawia mi się ikonka głośnika od karty dźwiękowej i wszędzie pisze ,że nie ma takowej. Również bluetooth wskazuje na to, że nie ma takowego modułu w komputerze. Ponadto nie działa mi kontrolka bluetooth z przodu komputera, i przycisk z lewej strony klawiatury który uruchamia bluetooth. Szukałem odpowiedzi w internecie lecz nic nie znalazłem, jedyna pomoc do karty muzycznej to taka ,że mogła się wyłączyć w BIOSie, ale nie znajduje żadnej opcji włączenia jej spowrotem. System który posiadam to Windows XP Professional z wszystkimi poprawkami i sp2, działa w 100% na innych komputerach. Próbowałem też z innym systemem Windows XP lecz także bez skutku.

holihuana , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif