Programy do nauki Web-masteringu?

Jakie proponujecie programy dzięki którym nauczę się web masteringu i nauki np robienia www animacji flash i strony w Photoshop można kilka programów. Z góry bardzo dziękuje

Chodzi mi o programy przydatne dzięki którym sie nauczę informatyki czyli o html i ciekawe rzeczy o komputerze

takie coś to raczej w książkach Heliona znajdziesz. Same programy są tylko narzędziem, nie tutorialem. Zajrzyj TUTAJ i TUTAJ.

programy nie służa do nauki. Do nauki polecam kurshtml.boo.pl. Wielu już się z niego nauczyło. Polecam też udzielać się na jego forum forumweb.pl. Na pewno ci odpowiemy na pytania :slight_smile:

Tylko http://webmaster.helion.pl/. Kurs na BOO uczy używania przestarzałych znaczników, po co się potem odzwyczajać?

kurshtml.boo.pl jest dobry. Wymienia stare znaczniki, ale przy każdym zdeprecjowanym daje o tym informację. Można się uczyć lub nie :stuck_out_tongue_winking_eye: Ale niczego nie pomija

Tak, tyle że laik który będzie się tego uczyć, nie zrozumie o co w ogóle z tymi zdeprecjonowanymi (to słowo to już w ogóle jakaś czarna magia - oczywiście ja wiem o co chodzi, ale nie od razu zrozumiałem - chodzi po prostu o znaczniki wycofane z użytku, występujące tylko w wersji przejściowej języka) znacznikami chodzi.

Natomiast Webmaster Helion podaje od razu ich odpowiedniki w CSS.

kurshtml.boo.pl podaje tekst np.:

i stylów jest podlinkowane do odpowiedniego CSS a zdeprecjowany do wyjaśnienia tego słowa

Tyle że początkujący nie wpadnie na to żeby od razu uczyć się CSS, pomyśli że to jakaś “wyższa szkoła jazdy” i nauczy się najpierw - niepoprawnego - HTML.

Potem nic dziwnego, że powstają takie strony, które ciągle bazują na wersji Transitional i korzystają ze starych tagów których w nowych stronach absolutnie nie należy używać.