Proszę Was o doradzenie w kwestii domeny i hostingu

Cześć wszystkim! Jestem nowym użytkownikiem tego forum, miło mi Was poznać :slight_smile:

 

Chciałbym założyć niedługo własną stronę internetową (zawierająca: tekst, zdjęcia, reklamy, newslettery i pewnie coś dalej wymyślę). Czy możecie mi doradzić jaką obecnie w lipcu 2015 roku jest najlepiej wybrać domenę globalną (.com) na dłuższy okres czasu tj. która wychodzi najtaniej biorąc pod uwagę rejestrację i przedłużenie (maks 40 zł rocznie)? 

 

Czy możecie doradzić mi również odpowiedni hosting (też maks 40-50 zł rocznie) dla początkującej osoby, tzn. aby serwis był prosty w obsłudze, profesjonalna obsługa, niezbędne funkcje i usługi, z których powinna korzystać każda strona i o których jeszcze pewnie nawet nie wiem. 

 

Z góry dzięki za Wasze porady, mam nadzieję, że doradzicie mi wiele fajnych ofert i kwestii :slight_smile:

 

Do zobaczenia!

Domena w OVH .com koszt 59,03 zł brutto przedłużenie, natomiast hosting webion lub linuxpl w rozsądnej cenie.

A macie moze gdzies sprawne konto hostingowe na zachodzie i nie mowie o dedyku?

Miałam webafrica i dziekuje :wink:

A ja mam podobne pytanie. Gdzie na zachodzie kupic i przetrzymywac polskie domeny?

Jakies oferty promocyjne ktos zna?

Ten Atthost nawet lepiej cenowo, niż hekko. Ciekawe jak z jakością. Testował ktoś?

O Atthost coraz więcej się pisze ale to nie tyle co klienci co blogerzy :slight_smile: więc aby przekonać się do jakości usług warto zamówić na okres testowy.

Spokojnie zamkniesz się w tych kwotach w kylos.pl. Przerzuciłem tam jakiś czas temu swoje strony. polecam :wink:

Mnie też odpowiadają :slight_smile:

Warto jest zainwestować w porządny hosting. No niby można spróbować trochę sobie na tym zaoszczędzić ale będzie to jedynie pozorne. Zdecydowanie lepszy jest porządny hosting komercyjny.  Tutaj masz artykuł: http://www.sklepwinternecie.pl/hosting-dla-sklepu-internetowego/   . Obecnie sam prowadzę sklep internetowy i od kiedy postawiłem na lepszy hosting to mam więcej klientów. 

Może lipiec minął 2 miesiące temu, ale znalazłem zagraniczną ofertę na CheapDomain.com, gdzie na dzień dzisiejszy (25.09.2015r.) można zarejestrować/przetransferować/przedłużyć domenę globalną .COM za 45zł brutto/rok z opcją WHOIS (34,97zł + opłata ICANN 0,70zł + 7,58zł za ukrycie danych + 1,75zł podatku VAT). Kwota jest zależna od wartości dolara w danym dniu. Kodu rabatowego na roczny plan narazie nie znalazłem.

Na LuckyRegister.com ta sama domena i w identycznych opcjach jest za 39,84zł brutto w promocji 20% (nie wiem czy stałej). Równie dobrze można zamiast 1 roku wybrać nawet do 10.

Jeśli ta informacja autorowi się nie przyda - bo może się okazać dla niego nieaktualna -, to mam nadzieję, że innym na pewno.

 

W cenie do maks. 50zł brutto mógłbym zaproponować na początek i dla początkującej osoby jeden z poniższych pakietów:

  • Kylos Bronze (kylos.pl) - 1GB pow. | 100GB trans./mc | 1x E-mail / FTP / MySQL / domena

  • EasyPack (hekko.pl) - 2GB pow. | 20GB trans./mc | bez limitu E-mail / MySQL / FTP / domeny

  • Konto W1GB (linuxpl.com) - 2GB pow. | 50GB trans./mc | bez limitu E-mail / MySQL / FTP / domeny

  • Easy (webion.pl) - 3GB pow. | 30GB trans./mc | bez limitu E-mail / MySQL / FTP / domeny

  • Starter (mintshost.pl) - 8GB pow. | bez limitu trans./mc | bez limitu E-mail / MySQL / FTP / domeny

  • Pakiet Mini (firehost.pl) - 3GB pow. | 45GB trans./mc | bez limitu E-mail / MySQL / FTP / domeny

  • CORE DA 5 GB (hexcore.pl) - 5GB pow. | bez limitu trans./mc | bez limitu E-mail / MySQL / FTP / domeny

  • Max (hopsi.pl) - 30GB pow. | 500GB trans./mc | bez limitu E-mail / MySQL / FTP / domeny

 

Cen nie podaję bowiem można zobaczyć je wchodząc na podane strony w nawiasach.

 

Na AttHost posiadam już parę stronek i stwierdzam, że nie jest najgorzej. Te, których nie podpiąłem pod usługę CloudFlare ładują się nieco dłużej, ale nie wpływa to jakoś na dyskomfort podczas ich przeglądania. Jak na położenie serwerów (żeby nie było - serwerownia OVH we Francji), uważam że jakość jest bardzo dobra (wcześniej w zagranicznym hostingu z bliższą lokalizacją w Niemczech było gorzej).

Jednak miałem też przyjemność wypróbować Hekko na najniższym planie i ten hosting jakościowo wypada lepiej, również pod względem wygody obsługi z poziomu panelu klienta czy serwera. Poza tym doszedł jeszcze Kylos z moim ulubionym cPanelem, którego ulokowałbym na 2 miejscu mojej listy - co prawda krótka trochę jak na 3 pozycje, ale dla mnie wystarczająca.

 

Warto, ale jak się ma pieniądze - same z nieba nie spadną. Komercyjne mają to do siebie, że są po prostu drogie, ale nie zawsze spełniają swoją rolę (przykład AZ.pl z doniesień na WebHostingTalk). I nie trzeba od razu ruszać z kopyta, tylko zacząć od galopu - czyli wybieramy tańszą ofertę (niekoniecznie w najniższym planie), a potem dopiero przenosimy się na droższą, gdy interes rozkwita, a obecna nie spełnia już naszych wymagań.

Weź konto w Hekko za 80 zł. Będzie w tym i duże konto i domena PL. Domena jest za darmo, przedłużysz ją za 54 zł, czyli adekwatną kwotę. Uważaj na ceny domen - dalej można zapłacić za przedłużenie 120 zł.

http://fastwww.pl/

Niska cena,30zł rok

Powierzchnia: 3 GB

Transfer: 30 GB / msc

Nie chodzi o najniższą cenę, tylko o jakość działania. A ten serwer nawet nazwą odstrasza - bardziej wygląda to na jakieś zaplecze.

Sam szukam czegoś pod sklep internetowy, możecie mi doradzić, chętnie posprawdzam co tam w sieci dają.

Czy ktoś coś wie i może mi wyłożyć kawę na ławę o sklepie na Presta? 

Sam sobie niestety znalazłem odpowiedź, a przynajmniej tak mi się wydaje. Spróbuje Presta a dodatkowo wykorzystam ciekawostkę znalezioną w sieci. Prestashop allegro wykorzystam do tego co już mam na Allegro. Dodatek jak dodatek ale na pewno usprawni to co do tej pory robiłem. Jak ułatwiać sobie życie to czemu nie tak.

 

rodemi - odpal sobie konto testowe na Hekko, piszę o normalnym koncie dzielonym. To powinno być zdecydowanie wystarczające. Musisz jedynie odpowiednio do tego podejść. Testuj support, na tej podstawie wyrób sobie opinię na temat hostingu.

Hmmm… i przez to ma brać u nich? Niech szuka firmy wiarygodnej, znanej i pewnej, a nie byle jakiej. Najlepiej zrobić test, sprawdzić jakość działania supportu. O to chodzi przy dobieraniu hostingu.