"Przeciąganie" - przenieś zamiast kopiuj

witam, chcę, aby domyślną akcją przeciągania plików, skrótów itp. na inny dysk było “Przenieś tutaj”, a nie “Kopiuj tutaj”

np. z dysku C: na dysk D:, gdy coś przeciągam zawsze się kopiuje, a ja chcę, aby na stałe się tam domyślnie przenosiło, jak to zrobić??? :-x

Zaznacz przeciągany plik wciśnij shift i dopiero przeciągaj

  1. no wiem, że można tak itp. ale ja chce ustawić domyślną akcję dla systemu “Przenieś”, a nie “Kopiuj”, jak to zrobić??? na pewno jakoś w rejestrze trzeba namieszać, tylko gdzie? :?

Sadzac po tym jak “chwalisz sie” swoim sprzetem i systemem w wersji Professional to masz go w wersji oryginalnej (licencja). zatem nie ma nic prosztszego jak pomeczyc linie techniczna MS.

po pierwsze niczym się nie chwale (o co Ci za przeproszeniem ***** chodzi!?), po drugie nie mam telefonu, a po trzecie to wątpie, że na linii telefonicznej Microsoft’u będą wiedzieć o co chodzi, tymbardziej, że na 99% po drugiej stronie telefonu możemy spodziewać się albo blondyny albo kolesia z wyklepaną regułką.

za taką pomoc z Twojej strony jednak nie podziękuję. :wink:

czekam na jakąś pomoc tak czy siak, ponieważ na prawdę chcę zmienić tę opcję. z góry dziękuję.