Rejestracja Telewizora

Czy po zakupie nowego odbiornika TV i rejestracji na poczcie,zostaje on zarejestrowany na konkretną osobę,i przy np.kilku przeprowadzkach,mimo ze telewizor został na starym mieszkaniu,dalej trzeba opłacać abonamet.Czy też,zostaje on przypisany do konkretnego lokalu,obojętnie czy własciciel telewizora i rejestrujący tam mieszka

Odbiornik zostaje przypisany do osoby która go rejestrowała. Jak się przeprowadzisz powinieneś :smiley: dalej opłacać abonament, chyba że wyrejestrujesz odbiornik.

Czyli rozumie,że kupuje telewizor,rejestruje na siebie i płace.Za tydzień np. daje go w prezencie znajomemu w innym mieście,on go używa za darmo,a ja dalej płace.Albo telewizor rejestruje na siebie moja 77 letnia ciotka,obligatoryjnie jest zwolniona z opłat za telewizor ktory stoi u mnie,i nikt nie płaci

  1. Masz 14 dni na rejestrację, więc jak dajesz go za tydzień, to nie musisz go rejestrować.

  2. Abonament opłaca posiadacz odbiornika, czyli znajomy jeżeli go przyjmie (powinieneś wyrejestrować odbiornik żeby uniknąć późniejszych problemów)

  3. 77 letnia ciotka jest zwolniona z opłat (pod pewnym warunkiem) i jeżeli ona go rejestruje to nie musisz płacić abonamentu, pod warunkiem że mieszkasz z nią.

  4. Co Cię naszło z tym abonamentem?? Nie rejestrujesz i nie ma problemu.

To z tego wynika,że nieważne kto kupił,kto jest właścicielem i kto go rejestruje,tylko gdzie stoi.Czyli jest przypisany do lokalu.

To jest ciekawa sytuacja.

W razie kontroli użytkownik powie,że to nie jego telewizor,ale to chyba nie przejdzie.

Tłumaczenie,że odbiornik jest opłacany przez osobę nie mieszkająca w lokalu może nie być skuteczne.

Trzeba się wczytać w regulamin.Osobiście jestem zwolniony z abonamentu, gdyż TV oglądam za pomocą tunera DVB-T w komputerze.

Wezwanie do zapłaty otrzymuje osoba na którą jest zarejestrowany odbiornik. Jeżeli się przeprowadzisz i przestaniesz opłacać, to poczta wyśle monit o zapłatę pewnie na stary adres. Tylko że jeżeli okaże się to nieskuteczne, to przekażą sprawę do urzędu skarbowego, a ten potrąci Ci np. ze zwrotu podatku.

Mam nadzieję, że ustawa o abonamencie zostanie zmieniona na bardziej przystającą do obecnych czasów ustawę medialną taką jak np. w Niemczech i nie będziesz już zwolniony z tej opłaty.

Nie za bardzo mi się podoba niemiecki sposób.

Tam nawet jak nie oglądasz to płacisz.

http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,N … aid=110a1f

Obywatele niemieccy nie są zadowoleni z tak narzuconego haraczu tym bardziej,że tak łatwo zdobyte pieniądze są źle zagospodarowane.

W Polsce powinna być jedna misyjna stacja TV państwowa opłacana przez państwo TVP1 (lub TVP2) a inne mogą utrzymywać się z reklam.Regionalne mogą być opłacane przez urzędy wojewódzkie.

Abonament obecny jest niesprawiedliwy,gdyż ludzie mający obraz w HD lub 3D płacą tyle samo co oglądający na starym telewizorze.

Poza tym jedni oglądają po 6 godzin a inni ledwie pół godziny.

Odczułem to jako Twoje niezadowolenie z tego,że nie płacę.

No cóż.Na siłę nie będę opłacał skoro jestem z tego zwolniony.

Możliwe,że w przyszłym roku przepisy się zmienią.

Mógłbym odpowiedzieć, że guzik mnie obchodzi czy płacisz czy też nie.

Problem w tym, że gdyby wszyscy płacili solidarnie, to można by żądać lepszych programów, transmisji sportowych, mniej reklam itp. Na razie jest tak, że wszyscy żądają i krytykują, a tylko część płaci.

Są i tacy których najbardziej boli to, że wszyscy płacą i otrzymują po równo i są gotowi płacić o wiele więcej(i często płacą) byle by mogli powiedzieć: Ja mam bo mnie stać, a ciebie gnoju nie.

Czyli jeszcze jeden powód do zademonstrowania swej wyższości (finansowej), a abonament kojarzy im się z socjalizmem i będą przeciwko niemu protestować, nawet gdyby wynosił 1zł.

Owszem, bowiem “płacę” za coś z czego nie korzystam :slight_smile:

A co do rejestracji na osobę nie mieszkającą z tobą, tutaj raczej się meldunek liczy, a nie kto gdzie mieszka.

To nie jedyna taka sytuacja, podobnie jest z ubezpieczeniami zdrowotnymi, ZUS, zasiłkami dla bezrobotnych itd. Liberałowie dostają białej gorączki jak słyszą, że mają płacić na innych czy dzielić się z innymi. Nie pozostaje nic innego jak doradzić im aby wygrali wybory i zorganizowali państwo według własnych zasad.

Ale i tak płacenie abonamentu jest głupotą, nie dość że np. płacę czy abonament nc+ czy Cyrowego polsatu to jeszcze mam płacić zwykły abonament?

Poczekamy co wymyślą decydenci o opłatach na przyszły rok.Raczej nie czytają naszych wpisów.

Takich tematów na forach jest mnóstwo.

Jeśli chodzi o solidarne płacenie to ludzie mają jeszcze w pamięci różne afery z rozdawaniem pieniędzy z abonamentu na inne cele niż Radio i Telewizja oraz na gigantyczne odprawy dla zarządzających w Polskim Radiu i TVP.

Tam stanowiska obsadzają często ludzie z klucza partyjnego za lojalność.

Dlatego wielu nie chce płacić pieniędzy nie mając wpływu na to jak się je rozdaje.

Jeszcze być może płacisz za abonament na telefon, a jeśli nie Ty to inni płacą, czyli też powinieneś się oburzyć. Tak to jest jak się nie rozróżnia różnych rodzajów tych abonamentów.

Jeżeli TVP1 nada w sobotę transmisję meczu Bayern- Borussia, to jak myślisz: Kto za tę transmisję zapłaci? Jeżeli wydaje ci się, że właściciel nc+ to się grubo mylisz bo on pobiera abonament tylko za dostarczenie ci programów telewizyjnych do domu, a sama transmisja jest opłacana z tego drugiego abonamentu którego nazwa powinna być zmieniona bo się ludziom jak widać myli i myślą, że płacą dwa razy za to samo.

Jeśli nie chcesz płacić tego pierwszego abonamentu, to zrezygnuj z nc+ i postaw sobie antenę będziesz miał darmowe dostarczanie. :slight_smile:

Z abonamentu kablówek, one same opłacają możliwość udostępniania danych kanałów (bądź ich grup). Mogę sobie tam wybrać pakiet, np chcę sobie oglądać axn, sci fi, polsat, tvn, oraz np hbo. To biorę sobie najniższy pakiet który te kanały ma, i oglądam bo chcę, a nie bo mógłbym je odbierać.

I muszę przy tym płacić haracz za to że mógłbym odbierać też tvp z modą na sukces, m jak miłość, i barwami szczęścia mimo że nie oglądam i oglądać nie będę :stuck_out_tongue:

Ja też nie oglądam, ale są tacy co oglądają(przypuszczam, że w głównej mierze starsze pokolenie) i biorę to pod uwagę bo nie uważam się za pępek świata w którym wszystko ma być pod moje gusta. Wszystkim się nie dogodzi, a gdyby tylko mieli płacić tylko ci co oglądają, to cena była by wielokrotnie wyższa.

A, poza TVP1 czy TVP2 jest jeszcze TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Polonia,

TVP Rozrywka gdzie nie ma “m jak miłość” :slight_smile: No i jeszcze kilka programów radiowych też opłacanych z abonamentu.

Cena byłaby wielokrotnie wyższa? Jakby musieli tak jak inne stacje utrzymać się na wolnym rynku to by musieli zaoferować taką cenę, jaką ludzie byliby gotów zapłacić. Ja za pakiet tvp na dzień dzisiejszy byłbym gotów zapłacić, 5, max 10 zł miesięcznie. W związku z tym z tv najzwyczajniej zrezygnowałem.

Abonament 17 zł to dużo ale transmisja jednej walki Wawrzyk - Powietkin w systemie Pay Per View i dla abonentów - cena: 40 złotych to pewnie w sam raz i oczywiście mogę co najwyżej zrezygnować.

Przy pełnej ściągalności abonamentu można by przynajmniej domagać się lepszego programu w ramach tego abonamentu.

Prywatni nadawcy coraz bardziej zmierzają w tym kierunku, że aby coś obejrzeć sensownego także w internecie to trzeba będzie w sumie zapłacić wielokrotność tych 17zł. Oczywiście wszystko jest dobrze skalkulowane jaka część społeczeństwa będzie skłonna zapłacić i ile, a ci bez kasy niech oglądają reklamy lub całkiem rezygnują.

Koniecznie musimy zbudować kapitalizm w polskim wydaniu bo jak twierdzą niektórzy z JKM na czele to w całej Europie , a nawet USA szerzy się komunizm i trzeba mu się przeciwstawiać gdzie się tylko da, nawet poprzez domaganie się zlikwidowania abonamentu który jest socjalistycznym wymysłem. Tak trzymać. :slight_smile:

Tak, to niech ci biedni płacą 17 zł obowiązkowo, bo straszna krzywda by się stała jakby zamiast tego płacili np. na Polsat 9 zł dobrowolnie. Jeżeli TVP ma być ‘dla każdego’ to jest zdecydowanie na to za droga.

Fajnie, że prywatni nadawcy zmierzają w kierunku, że można będzie obejrzeć coś sensownego, zawsze lepiej niż 17 zł za prenumeratę na seriale, reklamy i teleexpres.