Przegrzewanie Procesora C2D E6300

Witam! :slight_smile:

Mam problem z procesorem Core 2 Duo E6300 1,86 GHz ponieważ od jakiegos czasu obserwuje dziwne rzeczy które dzieja się z moim komputerem :expressionless: :

  • komputer w momencie otwarcia kilku programów (np. gg, winamp, przegladarka, program P2P ) zaczyna sie zacinać ! dzwiek sie zacina, staje kursor myszki, !

na poczatku myslalem ze to wirus jednak po kilkukrotnej instalacji nowego xp dalej te same problemy :frowning:

Everest pokazał mi tempratury na rdzeniu dochodzące do prawie 80~C wiec chyba sie grzeje :smiley: ! Kilkukrotnie sciagalem cooler zeby go przeczyscić ale nie stosowałem pasty termoprzewodzacej i w zwiazku z tym nasuwają mi sie pytania !!

* czy kupno pasty załatwi sporawe : http://allegro.pl/item396137873_arctic_silver_5_najlepsza_pasta_termoprzewodzaca_.html

* czy konieczna jest wymiana procka coolera badz dolozenie jakis wentylatorów

Bardzo liczę na pomoc pozdrawiam :wink: :lol:

Na początek to dokładnie przeczyść kompa w środku, a jeszcze dokładniej chłodzenie na CPU.

I zmień tą pastę.

Chłopie , zdejmij chłodzenie i natychmiast przesmaruj pastą.

Zobaczysz szybko jak temp . spadnie.

a no właśnie to problem jest nie nałożonej pasty.

Nałóż tą pastę(co podałeś jest super)na procesor(cienką warstwę), załóż cooler i dobrze by było jak byś wygrzał trochę tą pastę jakąś grą, programem który obciążą procesor w 100%, np. orthos.

Wiadomo, im mniejsza temp. tym lepiej, wg mnie dołożenie 2 wentylatorów jest potrzebne. Jeden z przodu, drugi z tyłu.

Co do tego zacinania, ile masz ramu?

Daj logi na forum do odpowiedniego działu to Ci ktoś tam je przejży, bo może akurat gdzieś jakiś ■■■■ siedzi.

Jeżeli procesor uzyskuje wysokie temperatury to siłą rzeczy zostanie spowolniony (zabezpieczenia), a zatem komputer zacznie się zacinać. Pozbądź się najpierw problemu grzania się.

A jeszcze jedno pytanie na co patrzeć na temp na rdzeniu teraz np mam 70~C czy procesora jest 61 C?

Najgorzej jest gdy jest uruchomiony jakis program P2P ! lub gdy sciagam coś z serwerów ze stronek… jak wylacze to w miare wraca do normy ale co jakis czas sie zacina !

Ramu mam 1024mb

Daj te logi do działu odpowiedniego na forum, a jeszcze, jaki masz program p2p? czyżby bearshare? kazaa?

ja to tam patrzę się na temp. z core temp, bo everest dla mnie nie jest zbyt dokładnym programem.

:smiley: glupie pytanie zadam pewnie ale jak sie te logi robi ? kiedyś robilem jakis fixem czy cos ale nie pamietam :cry:

uTorrent, eMule

kazaa`y bym nie zainstalował nawet :smiley:

Owszem zmiana pasty dużo da !, ja polecam Arctic Silver.

Chodzi o logi z hijackthis oraz combofix: viewtopic.php?f=16&t=36654

Pamięta o tych zasadach: Klik

Ja polecam pastę Zalman STG-1. Sam jej używam i jestem z niej zadowolony. Ma bardzo łatwy sposób nakładania na procesor - smaruje się pędzelkiem.

Jakie masz chłodzenie na Twoim C2D? Boxowe?

E… a jaki zasilacz masz?

zamiescilem loga z combofixa http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=257415

Zasilacz Tracer 400W

E… to zrobimy tak. Wykonaj powyższe porady, a jeśli one nie pomogą - zasilacz jest do niczego. Zresztą bez względu na wszystko radziłbym go wymienić, tak dla bezpieczeństwa całego komputera.