Przekłamujacy czujnik temperatury

Witam!

Od pewnego czasu przekłamuje mi czujnik temperatury procesora i najprawdopodobniej też płyty głównej ponieważ temperatury są niebotyczne

Pasta była wymieniana osobiście. A na dodatek temperatura na zimnym procesoże w BIOSIE na wejściu jest 45stopni i nie wiem co zrobić.

Liczę na waszą pomoc.

tepert.jpg

A jaki to procek ? ;>>

beztytuuqg.th.jpg

Całą specyfikacja mojego komputera

A sprawdź go nowym Everestem a nie tym starociem okej?

Temperatury za wysokie nawet na tym co je zwiększyło o 9-14 *C - ludzie się na tym łapią g… wiedzą o starszych płytach Gigabyte dla Athlonów XP :stuck_out_tongue: Mianowicie, po aktualizacji biosu (była robiona? sprawdzić na ekranie testowania ram przy włączaniu komputera) czujnik nie czyta temperatury z podstawki tylko z rdzenia( jest o tym spory artykuł na stronie Gigabyte), przez co panikujemy od razu a niepotrzebnie.

Tutaj narzuca się najważniejsze pytanie, ta temperatura to idle czy w stresie? Tym bardziej ten przestarzały everest nie widzi wentylatora procesora?

To może być walnięty czujnik… czemu? Zmartwiła mnie też temperatura płyty głównej (68*C - tyle to mój Athlon XP 3200+ po podkręceniu ma w stresie!!) ale po tym pomyślałem jak musiałoby być gorąco we wnętrzu obudowy. Sahara! Wtedy Dysk twardy na pewno miały więcej niż te 40*C (u mnie 32-24 max dla bardzo podobnego dysku jak twój)

Właśnie kupie nowy wentylator a stary dam do obudowy i zobacze zmiany i dzięki za to że Gigabyte tak przekłamuje

dziwy.th.jpg

po zamontowaniu dodatkowego wentylatora