Przelew z mbank do pko

Siemka, chcialbym sie dowiedziec ile moze trwac przelew z mBank do PKO ? Bo, coz ktos wyslal mi pieniadze w niedziele, i do dzis ich nie ma.

Maksymalnie kilka-kilkanaście godzin. Poproś tego kogoś zeby pokazał dowód przelewu.

Sek w tym, ze pokazal mi wydrukowany pdf ^^

Wymuś na nim aby ci pokazał zeskanowany dowód wpłaty, lub tak ja to robie jeśli robie przelew przez neta, robie screen ze strony z historią moich przelewów i wysyłam na maila.

Czyli wychodzi na to, ze mogl mnie w konia zrobic? Podrobil PDF ?

Do PKO przelewy przychodzą wyjątkowo długo (mam tam jedno konto i nie polecam).

Z mojego drugiego konta w BPH jak ślę na PKO to księguje się dopiero na drugi dzień po 13 - chyba że wysyłam przekaz w weekend to pieniądze potrafią na 2 dni gdzieś zniknąć. Poczekaj sobie jeszcze do jutra do południa - jeśli do tego czasu nie dojdą to wtedy możesz się martwić.

PDF jak i wszystko można podrobić…

sprawdź sam na podstawie sesji ELIXIRa

http://www.money.pl/banki/elixir/

najpierw sprawdzasz o której godzinie opuściły bank sesja wychodząca po dokonaniu przelewu, a później kolejna sesja tym razem przychodząca w banku do którego trafia przelew.

Dokładnie tak jak powiedział przedmówca - tu nie ma co kombinować i zwalać na banki:

Jeśli kontrahent zlecił przelew w niedziele, bank PKO wysłał go w poniedziałek o godz. 8 lub 8:30 (zależy, czy PKO BP czy PKO SA); pierwsza sesja przychodząca jest w mBanku o 12, następna o 15 tego samego dnia. Więc pieniądze powinny być nie później niż o 15 w poniedziałek. Jeśli tak nie jest - to znaczy że kontrahent robi Cię w konia.

[edit] sorki —> powinno być w drugą stronę:

  • przelew zlecony w mBank w niedzielę

  • pierwsza sesja wychodząca była w poniedziałek o 6:00

  • sesja przychodząca w PKO SA o 11 i o 15, w PKO BP 8:00-9:00 i 12:00-13:00

  • więc najpóźniej pieniądze powinieneś mieć w poniedziałek o 15:00

Niech Ci prześle mailem elektroniczne potwierdzenie przelewu wygenerowane z systemu mBank - może to zrobić w każdej chwili na żądanie, nic to nie kosztuje. PDF z mBanku jest zaopatrzone w elektroniczny podpis - tego nie podrobi :stuck_out_tongue:

Od razu w niedziele, kiedy " niby " zrobil przelew wyslal mi na mejla cos takiego:

duplikat_wpłaty_pdf

10 stycznia 2010 14:37 od mateunio109@interia.pl

Widok standardowy | Drukuj | Więcej


Sprawdz sekrety swojego biorytmu.

Kliknij >> http://link.interia.pl/f2534

Załączniki (1):

mBIZNES_Konto_52436954_227.pdf (0,12 MB)

Obejrzałem sobie to potwierdzenia przelewu (kolega podesłał mi na priva)i zauważyłem, co następuje :

  • tytuł operacji: mTransfer (przy przelewach z konta na konto tytuł operacji to przelew zewnętrzny/wewnętrzny wychodzący

  • data wystawienia dokumentu: 01.01.2010 a data operacji - 11.01.2010; jak można wygenerować potwierdzenie przelewu przed jego zleceniem?

  • czcionka dokumentu - jest zupełnie inna od tej używanej przez mBank, do tego dane nadawcy są czcionką zwykłą a odbiorcy DUŻYMI LITERAMI - mBank stosuje zawsze DUŻE LITERY

  • plik .pdf nie jest podpisany - mBank podpisuje generowane przez siebie dokumenty

  • grafika w nagłówku ma inny rozmiar i rozdzielczość niż ta z oryginalnego dokumentu

  • w nazwie generowanego pliku jest zawarte ostatnie osiem cyfr konta zleceniodawcy - nie ma tu żadnej zgodności, cyfry użyte w nazwie są zdecydowanie inne

  • i na koniec kwiatek: numer konta nadawcy - to numer należący do Alior Banku (!), jak więc z Alior Banku można wygenerować mBankowe potwierdzenie przelewu…?

Wniosek - ewidentne, prymitywne fałszerstwo.

Oj, mateunio109@interia.pl , oby nie spotkało Cię to, co zrobili "wykopowcy"

Witam

widze ze dobrze trafiłem. Prosze o każdą informacje jaką sie uda wam znaleźc dotyczacą tego oszusta. mnie również wysłał podrobione potwierdzenie wpłaty mBiznes_konto_52436956_228.pdf .

Czy da sie namierzyc kogos po numerze gg? wiem ze miał storne na boo.pl ale to chyba za mało zeby go namierzyc.

Zeby sprawe zgłosic na Policje trzeba miec jakies dane a pewnie te z przelewu sa nieprawdziwe.

Bardzo prosze o pomoc

Udało mi się go namierzyć, nie uwierzycie ale chłopaczyna ma 14 lat, jeżeli ktoś chce jakieś większe info o nim można mnie złapać pod numerem gg5760526