Przenoszenie systemu Win7 na nowy dysk bez utraty danych

Witam,

Potrzebuję system Windows7 oraz inne partycje przenieść na nowy większy dysk bez utraty jakichkolwiek danych - ważnych danych. System musi ponownie wstać i działać na nowym dysku.

Dodatkowo muszę zwiększyć partycję systemową z 14GB do przynajmniej 30GB (myślę że wystarczy).

Proszę o pomoc, sprawdzone metody. Jest to dla mnie bardzo ważne aby nic się nie uszkodziło.

Widziałem już porady w necie ale tam pisali o tym aby nie powiększać partycji systemowej itp. Mógłbym spróbować ale wolę nie ryzykować.

Pozdrawiam,

Myśle ze to się Tobie przyda

http://www.porady.org/zmiana-rozmiaru-p … -vista-xp/

Ja to robiłem programem Acronis True Image 2010. Wszystko pięknie się przeniosło i zwiększył się rozmiar partycji. Niestety programik jest płatny.

Jeśli masz dysk od WD to na ich stronie jest program Acronis True Image i tym programem przeniesiesz dane.Cała operacja przenoszenia danych jest bardzo prosta.Zaznaczasz to co chcesz przenieść,wskazujesz miejsce i czekasz kilkanaście minut.Następnie odłączysz obecny dysk a na nowym masz zainstalowany system,partycje itd.

Ja to robiłem programem easus todo backup i nie było żadnych problemów na nowym dysku. Ja robiłem odwrotnie niż Ty chcesz, bo z hdd migrowałem na ssd i tu mam mniejszy rozmiar partycji, ale to żadna różnica.

Ja zrobiłem to w ten sposób, że najpierw utworzyłem partycję systemową o tym samym rozmiarze, oczywiście bezpośrednio po niej(lub przed nią-tego już nie pamiętam) zostawiłem niezaalokowany rozmiar by potem ewentualnie zwiększyć rozmiar partycji systemowej. Sformatowałem ją oczywiście pod ntfs i użyłem programu podanego wyżej. Wszystko działało, tyle że nie pamiętam czy nie musiałem jeszcze naprawiać sektoru rozruchowego.