Przerwane połączenie w neostrada TP

Mam internet neostradę TP … Mam modem Sagem F@ST 800…

I mam włączony server gierki… I często zostawiam kompa ON ale… Pójdę gdzieś, to bardzo często przerywa połączenie…

I muszę dawać ponów próbę … I dopiero się łączy… Ale jak mnie nie ma w domu to jak mam dać? :confused:

Jak zrobić żeby nie przerywało połączenia z siecią? :wink:

Bo jak mam prowadzić server jak mi ciągle internet odłącza? ;/

Neostrada już tak ma. Nic z tym nie zrobisz, bo połączenie jest rozłączane po stronie operatora. W neostradzie połączenie jest rozłączane automatycznie po 24 godzinach (tak było kiedyś - możliwe, że teraz częściej) Poza tym… serwer na połączeniu DSL? Rozumiem, że gra na nim max 5 osób? ;|

A jest jakiś program że ponawia próbę połączenia? :slight_smile:

Oczywiście, że jest, ale nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że masz zmienne IP i ponowne połączenie ci nic nie da, bo będziesz mieć zmienione IP (czyli będziesz mieć inny adres internetowy)

Wznowienie połączenia możesz uzyskać wymieniając ten beznadziejny modem na jakiś router (sam korzystam z Linksysa WAG200 - nie najnowszy i już nie najlepszy, ale solidny), albo poszukaj programików do tego (kiedyś pod xp korzystałem z programu AutoConnect czy jakoś tak)

Jeśli na siłę chcesz mieć ten serwer na neostradzie to poczytaj o DDNS np tu:

http://www.dipol.com.pl/do_czego_sluzy_ … _bib93.htm

Wyrzuć tą beznadziejną aplikację od neostrady i zainstaluj same sterowniki do modemu,tam wpisujesz tylko nazwę użytkownika i hasło i masz połączenie gotowe.Później zainstaluj program AutoConnect w wersji 0.1.3.1 . Jeśli problem dalej występuje to znaczy że to wina modemu i jest do wymiany.

Nie modemu, a usługi samej w sobie. Nie mieszaj koledze w głowie. ;/

O ile mi wiadomo timeout jest inicjowany po stronie urządzenia a nie centrali jak wielu uparcie twierdzi.

Jak ktoś ma router, to może sobie sprawdzić.

W przypadku modemów usb, dochodzą kwestie zarządzania energią. Radzę sprawdzić, czy w systemie wyłączone są “usypiacze” jak hibernacja, czy funkcje oszczędzania energii - zwłaszcza dla koncentratorów usb.

A i autoconnect nie zawadzi - bo powodów rozłączenia może być wiele.

Co nie zmienia faktu, że po ponownym połączeniu za pomocą autoconnecta IP ulegnie zmianie. Jedynym rozwiązaniem jest DDNS