Przesiadka na maca z windowsa, jakie problemy, porady, sugestie?

hej, 

 

chcę się przesiąść z windowsa, poznać OS, tym razem od strony macbooka. 

Mam kilka pytań do Was.

Czy sobie poradzę? :slight_smile: - to chyba najważniejsze

Jakie rzeczy muszę / powinienem od razu dokupić, żeby przerzucać dane z laptopów z windowsem oraz, żeby puścić film na tv po HDMI.

Co jeszcze jako dla laika w temacie będzie / powinno być dla mnie ważne przy i po zakupie? Są rzeczy, które brać od razu przy zakupie razem z macbookiem, czy są takie, które można kupić potem, względnie taniej?

 

Pozdrawiam i czekam na wasze rady.

  1. To zależy od ciebie. Poczytaj o skrótach klawiszowych.

  2. Nic?

  3. Zależy do czego go potrzebujesz.

Najpierw kup jakiegoś MacBooka a potem będziesz się zastanawiał czy coś więcej ci potrzeba.

 

Właśnie ten punkt ze skrótami jest chyba niezły, tam z tego, co zdążyłem się zorientować nie ma kasowania backaspacem i pewnie kilka innych rzeczy, choć spotkałem się z opiniami w necie, że to można wszystko ustawić.

Jakieś przejściówki na pewno będę musiał kupić, żeby podłączyć po HDMI do tv - nie mam smarta tv niestety, póki stary tv chodzi, to nie kupię nowego.

Co do potrzeb innych, to nie wiem, co może być przydatne. Czy dołączyć do listy zakupowej rzeczy wprost od appla, czy poczekać, popracować z nim, a dopiero potem się zdecydować, gdy coś sie przyda.

 

MIL- nie kupię “jakiegoś macbooka”, tylko tego, jaki jest w apple aktualnie najnowszy, naturalnie MacBook Pro 15 cali

90-100 zł za przejściówkę, mac->hdmi (Hama, chyba nie od Apple), dała ok, a tak poza tym to mac tylko na mały arkusz kalkulacyjny :slight_smile: