Przez ATI Catalyst Center nie działa literka "ć"

Nie działa mi na klawiaturze literka ć, znalazłem w internecie że to może byc wina karty graficznej ATI (i starszych sterowników). czy kotś wie jak usunąc ten problem, ale by nie trzeba wgrywa nowych sterowników. Czy ktos może mi napisac gdzie wyłączyć skróty klawiszowe w sterownikach i odłączyć też tą konkretną kombinację w ustawieniach klawiszy karty?

viewtopic.php?f=2&t=232240&start=0&st=0&sk=t&sd=a

Witam. Jak instalowałeś sterowniki razem z ati control, to wejdź w menu ati i przeszukaj gdzie jest używany alt+control+c. Tam zmień literkę c na jakąś która nie ma tzw. ogonka np. “w”. po zmianie powinno być dobrze. Zawsze jak jakiś program w ustawieniach wykorzystuje polskie znaki, wtedy trzeba je zmieniać inaczej nie będą działać.

niestety to działa tylko do ponownego restartu.

nie wiem czy może usunąc ATI Catalyst Center :frowning:

jak myślicie???

Lepiej nie.Możesz oczywiście zainstalować same sterowniki do grafy ale stracisz możliwość regulowania wielu opcji(właśnie w ATI CCC).

Wejdź w ATI CCC->Naciśnij “Hotkeys” i odznacz “Enable Hotkeys”.Później wejdź w “Hotkey Menager” i odznacz obie opcje “Active” przy obu hotkeyach.Powinno pomóc.Przynajmniej u mnie tak jest.

niestety to działa tylko do ponownego włączenia komputera, jak włącze to problem znów się pojawia :frowning:

Start->Uruchom->msconfig->Zakładka uruchamianie i odznacz tam wszystko co związane z ATI(bodajże 3) i wtedy zobacz.

Witam. Wejdź w ATI Catalyst Control Center > klawisze dostępu > odznacz Launch Dashboard > ok. U mnie pomogło. Powodzenia :slight_smile:

YoAsia.Poczytaj wcześniejsze posty.Już nie jedna osoba dawała tą radę :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: 8)

Fakt :oops: :smiley:

ja wiem miałem ten sam problem posłuchaj coledunham trzeba wejść odchaczyć i pózniej zmień na np: ctrl+alt+r i będzie działać i reset i to wrzystko

Wejdz w sterowniki>>>trzeba odznaczyć >>>>zmień na ctrl+alt+r>>> zastosuj>>> reset i powino jak coś to pisz na gg 9149017niewidoczny

Ludzie…czytajcie WSZYSTKIE posty a nie tylko pierwszy…

hej. już próbowałem wszystkiego co napisaliście, niestety to działa doraźnie. :frowning: bo jak włączę kompa ponownie, wszystko zaczyna się na nowo, zmieniałem na rózne kombinacje alt+l, alt+k i in. ale to nie działa.

szukałem też na innych forach ale nie ma wypróbowanego sposobu (no chyba że wykasowac CCC).

co daje mi CCC, czy warto je miec??czy mogę się go pozbyć bez zbytniego smutku??

Tego na pewno próbowałeś?

Co daje?Masz dostęp do ustawień karty,monitora itp.(Co prawda nie jest to zbyt przydatne).Możesz spróbowac zainstalować same sterowniki,ale jaki efekt graficzny i sprzętowy z tego wyjdzie to nie wiem.Ale wtedy na pewno “ć” będzie.

najchętniej to zostawiłbym CCC i zrobiłby tak że było by “ć”. ale na serio nic nie działa. jak już mam wykasowac CCC to czy idzie usunąc go tak by nie usunąc sterowników ??

Możliwe że stery się nie usuną(choć pewności nie mam).A jeśli się usuną wejdziesz w menadżera urządzeń,znajdziesz swoją kartę i wciśnij Właściwości,aktualizuj sterownik,nie łącz się z witryną windows,wybierz zainstalowanie z określonych lokalizacji(wcześniej wsadź płytę którą dostałeś z kartą).Powinny się zainstalować.Ale mówię,u siebie nie testowałem i nie wiem jak będzie wyglądać grafa w winie i grach.

Jeżeli wywalisz wszystkie pliki i usługi ATI z autostartu (msconfig) na pewno nie będziesz miał żadnych problemów. Ja też miałem to samo ale tylko dlatego, że uruchamiały mi się w tle usługi od ATI takie jak: CCC i MOM. Po wywaleniu tego nie było problemów z pojawianiem sie litery “ć”. Wywal to z msconfig a jak kiedyś w jakiś dziwny sposób ci się uruchomi to wtedy odpal menadżer zadań czyli trzech króli (Ctrl+Alt+Delete) i zakończ procesy MOM i CCC. To jest rozwiązanie Twojego problemu.

Pzdr

Te usługi w msconfig nie dają mi spokoju.Powinny działać.Załączę screeny to zobacz jak masz ustawienia…

Atiati?type=i&key=yhcNM9yyFk&ft=f

i

Atiati2?type=i&key=zGYIHNiVUE&ft=f

Ale chyba samo wyłączenie ATI HotKey Poller powinno pomóc.Ale sprawdź…

hej

dzięki za rady, ale wyłączenie ATI HotKey Poller nic nie pomogło, odłaczyłem wszystkie z ATI i też nic, w końcu wykasowałem CCC. nie widze różnicy w użytkowaniu kompa po wykasowaniu tego, no może oprócz tego, że mam literkę ć :smiley:

pozdrawiam