Przyśpieszenie działania sieci LAN

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość przyśpieszenia działania sieci LAN? Aktualnie mam dwa komputery w LAN’ie połączone poprzez switcha ale kiedy chce wczytywać dane z jednego PC na drugiego to trwa to bagatelnie długo chociaż połączenie mam 100mb/s. Czy istnieje jakiś sposób na poprawę tego zjawiska?

Dziękuję


Freelance graphic desgner

A jaki transfer danych osiągasz?

p.s. Sprawdz to np. w TotalCommander… jak kopiujesz pliki to pokazywany jest czas do końca oraz transfer…

jedyne wyjscie to - tel. do administratora i prosba o zwiekszenie transferu.

Juz to studiowalem :wink:

Problem tkwi w tym, że to zapewne Derelion jest administratorem owej sieci lan :wink:

Ale i tak do puki nie dowiemy się jakie transfery osiąga nic nie zdziałamy…

spowoelnienia związane z kopiowaniem przez swicha występują dość czesto jak w switchu są uszkodzone porty lub nawet cały swich może też być i uszkodzona karta sieciowa dobrze jesgt sprawdzić kolejno porty , pużniej sprawdzić czy końcówki dobrze dociśnięte a w ostatecznośći nowy kabel a jak to nie pomoże to połączyć komputery bezpośrednio używając kabla scrosowanego i zobaczyć czy wzrosła prętkość :slight_smile:

Tak, to ja jestem adminem.

Ale wy nie rozumiecie o co mi chodzi…a chodzi tylko i wyłącznie o to, że przy próbie wejścia z pc’ta na laptopa i odwrotnie trwa to bardzo długo ale jak już wejdę to wszystko jest ok. Najgorzej jest z tym wejściem.

Jakie masz systemy na komputerach? Jeśli masz viste to w ustawieniach sieci ustaw wyszukiwanie sieci znacznie przyspieszy to działanie sieci… Jeśli masz XP to masz pecha :wink: Kiedy ja miałem Viste a brat XP to problem był w ogóle z uzyskaniem połączenia nie mówiąc już o udostępnieniu czegokolwiek… Od kiedy brat też ma viste problem sieci zniknął :smiley:

Bo najlepszym rozwiazaniem jest olanie w cholere chorego, windowsowego udostepniania i zainstalowanie sobie, jak czlowiek, serwera FTP (np. filezilla server: http://filezilla-project.org/download.php?type=server)

Potem na drugim komputerze dowolny klient ftp (tez moze byc filezilla: http://filezilla-project.org/download.php?type=client).

W 5 minut konfigurujesz serwer (ustalasz wspoldzielone katalogi, ewentualnie userow i hasla) i znikaja ci wszystkie dziwne problemy z otoczeniami sieciowymi, dlugim wlaczaniem, znikaniem komputerow i czym tam jeszcze. Protokol FTP jest prosty jak konstrucja cepa, wiec nie ma szans zeby cos nie gralo :wink:

Mam dwa XP’ki ale problem ten pojawił się nie dawno. Na Vistę nie przejdę bo nie chce zasyfiać sobie komputera.

Bawić się poprzez FTP mi się w ogóle nie chce.

Fest bawienia :stuck_out_tongue:

Jak to robisz poprzez udostępnione pliki to Start>uruchom i tam \adres_ip drugiego komputera.

Ja tak zawsze robię i otwiera się okno z udostępnionymi zasobami w góra 2s jak oczywiście jest komputer drugi włączony.

Jakoś rzadko kiedy pomimo dobrej konfiguracji mi się pokazuje drugi komp w moje miejsca sieciowe a tutaj zawsze działa jak wszystko dobrze jest zrobione.