r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Dreambrain

Przywracanie systemu

34 postów w tym temacie

Witam,

mam problem z ustawieniem punktu przywracania systemu.

Otóż gdy chcę stworzyć punkt przywracania i gdy już wpiszę opis punktu, pojawia się komunikat: "Przywracanie systemu nie może utworzyć punktu przywracania, uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie".

Uruchamiałem go chyba z 15 razy ale i tak ten komunikat się pojawia.

Na dysku C: mam 800 MB a na reszcie ok. 6~10 GB więc nie powinno być problemu.

Proszę o pomoc. :-(

C: mam 800 MB

To sprawdź czy system może tworzyć punkty na innych partycjach/dyskach - bo może są wyłączone i do dyspozycji systemu jest tylko C i jest mało miejsca.

Usuń punkty przywracania i resztę - oczyszczanie dysku.

Jak się usuwa punkty przywracania?

PS. JNJN twoja porada nic nie dała, odzyskałem 300 mb, mam 1.07 Gb i nadal nic ;(

r e k l a m a

a czy usunełeś plik C:\System Volume Information :?:

równiez spradz dysk start-> uruchom-> chkdsk /f /r

Próbowałem zainstalować na nowo przywracanie systemu przez C:\Windows\Inf\sr.INF ale i task to nic nie dało.

A Bad Blocki to wątpie żeby przeszkadzały systemowi.

Próbowałem robić punkty przwracania programem TweakXP-Pro Demo i też nie da rady.

Dokładna treść tego komunikatu brzmi - Przywracanie systemu nie może utworzyć punktu przywracania. Uruchom ponownie komputer, a następnie

ponownie uruchom przywracanie systemu - tyle że ja już 15 razy restartowałem i nadal nic nie pomaga.

r e k l a m a

Instalowales jakieś sterowniki?

Wejdz do Podglądu zdarzeń, następnie kliknij opcję System, kliknij kartę Źródło, aby posortować dane według nazw, a następnie poszukaj nazwy sr lub srservice. Wklej tutaj tylko te z czerwonymi błędami. Albo w ogóle wklej tutaj z błędami.

Sprawdz czy masz włączone Przywracanie systemu, czyli odznacz Wyłącz przywracanie.

Typ zdarzenia: Błąd

Źródło zdarzenia: sr

Kategoria zdarzenia: Brak

Identyfikator zdarzenia: 1

Data: 2006-04-18

Godzina: 12:21:29

Użytkownik: Brak

Komputer: DOM-VDIQI9GBHXS

Opis:

Filtr Przywracania systemu napotkał nieoczekiwany błąd '0xC0000034' podczas przetwarzania pliku '~efe2.tmp' w woluminie 'HarddiskVolume1'. W rezultacie zostało zatrzymane monitorowanie woluminu.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Dane:

0000: 0e 00 00 00 04 00 4e 00 ......N.

0008: 00 00 00 00 01 00 00 c0 .......À

0010: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0018: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

0020: 00 00 00 00 00 00 00 00 ........

-------------------------------------------------------------

Data: 2006-04-15

Godzina: 12:51:29

Opis:

Filtr Przywracania systemu napotkał nieoczekiwany błąd '0xC0000034' podczas przetwarzania pliku '_filelst.cfg' w woluminie 'HarddiskVolume1'. W rezultacie zostało zatrzymane monitorowanie woluminu.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

Dane:

-----------------------------------------------------------

Godzina: 12:44:04

Opis:

Filtr Przywracania systemu napotkał nieoczekiwany błąd '0xC0000034' podczas przetwarzania pliku '_filelst.cfg' w woluminie 'HarddiskVolume1'. W rezultacie zostało zatrzymane monitorowanie woluminu.

Dane:

---------------------------------------------------------------------

Godzina: 10:54:50

Opis:

Filtr Przywracania systemu napotkał nieoczekiwany błąd '0xC000003A' podczas przetwarzania pliku '_filelst.cfg' w woluminie 'HarddiskVolume1'. W rezultacie zostało zatrzymane monitorowanie woluminu.

Dane:

---------------------------------------

to koniec.

Może jest coś w tych logach?

Proszę o pomoc

Taśmy sygnałowe w porządku, HDD Regenerator też nic nie wykazał :(

Aha zapodaję informację z rs i rsservice:

Data: 2006-04-19

Godzina: 19:54:25

Opis:

Dane:

0000: 0000000e 004e0004 00000000 c0000001

0010: 00000000 00000000 00000000 00000000

0020: 00000000 00000000

---------------------------------------------------

Juz widzialem loga

Zrobmy po kolei tak:

Sciagnij program CCleaner 1.28.277, zainstaluj i kliknij Cleaner i wyczysc wszystko, nastepnie przejdz do zakladki Problemy i kliknij skanuj by znalesc problemy i napraw je.

Po tej akcji wejdz do panelu Dodaj/Usun i odinstaluj niepotrzebne programy zainstalowane na partycji C. Uwolnij miejsca na ok. 4 GB, jakby co to przenies do partycji D.

Odinstaluj na moment sterowniki do Drukarki (skad masz sterowniki do plyty głownej?)

Nastepnie Start => Uruchom wpisz services.msc

Znajdz Usługa przywracania systemu i wylacz i znow wlacz (musi byc na Automatyczny)

Znajdz usługe Zdalne wywoływanie procedur (RPC) i sprawdz czy jest wlaczona na Automatyczny.

Pozniej PPM na Moj komputer => Wlasciwosci => Przywracanie systemu i zaznaczasz Wylacz przywracanie i Ok, restart i znow wchodzisz do zakladki Przywracanie systemu i odznaczasz Wylacz przywracanie

Zaznaczasz teraz partycje C i klikasz Ustawienia, suwakiem zmniejszasz na 6 % czyli dajesz na srodek i Ok

Nastepnie wchodzisz do trybu awaryjnego i tworzysz punkt przywracania.

Jeśli nie da sie utoworzyc punktu to przyczyną jest prawdopodobnie jakaś aplikacja lub usługa działająca w tle, albo sterownik (tutaj mi koniecznie napisz czy udalo sie utworzyc punkt przywracania w trybie awaryjnym)

Jesli nie to:

Start => Uruchom, wpisz %systemroot%\system32\drivers\

W menu Narzędzia kliknij polecenie Opcje folderów => Widok, w obszarze Ukryte pliki i foldery zaznacz Pokaż ukryte pliki i foldery, odznacz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)

Odszukaj plik Hptpro.sys w katalogu drives i usuń go o ile jest a jak nie ma to OK.

Wracasz do trybu normalnego i probujesz utworzyc punkt przywracania

Sprawdz tez w Menadzerze urzadzen czy sa konflikty sprzetowe z zoltymi znaczkami

Dajesz mi relacje z tego czy jest Ok czy nie i jutro zobaczymy co dalej

Nastepnie wchodzisz do trybu awaryjnego i tworzysz punkt przywracania.

W trybie przywracania nie ma wogóle opcji - stwórz punkt przywracania :roll:

Niestety nadal nie działa przywracanie systemu.

Dzieje się tak po formacie, poprzednio nic nie było, normalnie zakładało punkty przywracania, a teraz.... nie działa :(

Jak to nie ma ?

Wlaczasz Przywracanie w trybie normalnym wchodzisz do trybu awaryjnego i

Start => Uruchom i wpisujesz komende:

%systemroot%\system32\restore\rstrui.exe

Wybierz Przywróc komputer do wczesniejszego stanu, kliknij Dalej i zobacz czy jest Punkt kontrolny systemu z aktualna datą.

Mozesz sprobowac utworzyc punkt w obu trybach przy pomocy tego programu

Sprawdz też czy masz folder C:\System Volume Information, ale to folder ukryty wiec musisz zaznaczyc aby pokazywal ukryte pliki i foldery.

Sprawdz ile masz miejsca na partycji C i czy masz FAT32 czy NTFS

Przyczna moze tez byc instalacja niepodpisanych sterowników

Podaj odpowiedzi na te pytania bo do tej pory tak naprawde nie wiem co zrobiłeś z tych wczesniejszych polecen moich i kolegów.

Wlaczasz Przywracanie w trybie normalnym wchodzisz do trybu awaryjnego i

Start => Uruchom i wpisujesz komende:

%systemroot%\system32\restore\rstrui.exe

Też nic to nie dało

Wybierz Przywróc komputer do wczesniejszego stanu, kliknij Dalej i zobacz czy jest Punkt kontrolny systemu z aktualna datą.

Nie ma żadnego punktu przywracania

Mozesz sprobowac utworzyc punkt w obu trybach przy pomocy tego programu

Program podaje : Creating Failed

Sprawdz też czy masz folder C:\System Volume Information, ale to folder ukryty wiec musisz zaznaczyc aby pokazywal ukryte pliki i foldery.

Mam ten folder

Sprawdz ile masz miejsca na partycji C i czy masz FAT32 czy NTFS

Miejsca 1.00 GB, NTFS

------------------------------------

As. :evil:

1.Koniecznie zwiększ pojemnosc partycji C z 1 GB np. do ok.6 GB

:arrow: Musisz odinstalować niepotrzebne programy i pliki

:arrow: Zaznacz ikonke dysku C, PPM => Wlasciwosci => Narzedzia , w sekcji Sprawdzanie bledów wybierz Sprawdz => i zaznacz Automatycznie napraw bledy systemu oraz skanuj dysk i probuj odzyskac uszkodzone sektory

:arrow: Uruchom ponownie komputer i zacznie skanowac. Jesli wykryje jakiekolwiek bledy to tylko je usuwaj i nie naprawiaj

2.Sprawdz czy działa utworzenie punktu przywracania

Jesli nic z tego to wykonujesz:

1.Moj komputer => Narzedzia => Opcje folderow => Widok => Pokaz

ukryte pliki i foldery (zaznaczyć) oraz => Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (odznaczyc)

2.Musisz teraz przejąc folder System Volume Information na własność i przyznać sobie prawa do jego skasowania. Zaloguj sie jako administrator i wykonaj tę czynnośc z tego opisu, omijasz punkt przejmowania folderu na własność i jedyne co czytasz to Podgląd i zmiana uprawnień do pliku lub folderu i dajesz swojemu kontu pełne prawo Full control.

3.Zmieniasz nazwe foldera System Volume Information na SystemVolumeIn. Dla każdej partycji C, D itd (tyle ile masz, czyli na wszystkich partycjach) powtarzasz to samo.

4.Uruchom ponownie komputer i sprawdz czy jest OK. Jeśli system dziala stabilnie likwidujesz ten folder o zmienionej nazwie z dysku

5. Teraz dodaj te dwa fixy, klikjac na nie 2x, potwierdzasz OK i reset komputera.

sysrestoreenable.reg

systemrestore.reg

Po tych czynnosciach sprawdzasz czy mozna utworzyć punkt przywracania

Jesli i to nie pomogło to przyczyna sprzetowa lub sterowniki

Zostalo ci wykonanie jeszcze tego:

Włóz płyte z Windows XP i uzyj opcji naprawiania instalacji

1.Koniecznie zwiększ pojemnosc partycji C z 1 GB np. do ok.6 GB

Nie mam aż tyle, dysk C: ma tylko 4.87 GB.

Jakbys mogl to sprobuj uwolnic ile sie da a jak nie to pomin to i idz dalej

Zaznacz ikonke dysku C, PPM i tak dalej

Dobrze by bylo gdybys zrobil jeszcze defragmentacje dysku

EDIT

Wyczysc jeszcze Temp

C:\Documents and Settings\nazwa_uzytkownika\Ustawienia lokalne\Temp

oraz w C:\Windows\temp

Włóz płyte z Windows XP i uzyj opcji naprawiania instalacji

Przed chwilą naprawiłem system, ale i tak nie działa przywracanie.

Już się tak wk.... (denerwuje :lol: ) że mnie chyba zaraz wysadzi w powietrze.

No to jestem bardzo zaskoczony. W 80 % te porady rozwiazuja problem. Ale widac jestes wsrod tych 20 %.

Dzieje się tak po formacie, poprzednio nic nie było, normalnie zakładało punkty przywracania, a teraz.... nie działa

To tutaj bym widzial przyczyne. Co to znaczy po formacie? Co robiles konkretnie? Jak zakladales partycje ? Jak z NTFS ? Co instalowales? Jakie sterowniki i skad ? Od kiedy to konkretnie sie zaczelo ?

Jestem przekonany, ze to wina albo sterownika lub uslugi a w najgorszym przypadku sprzetu.

Na koniec jeszcze zanim sie zdecydujesz na format zrob wolne miejsce na dysku C lub na D, i w msconfig w zakladce Uruchamianie kliknij na wylacz wszystkie, w zakladce Uslugi wylacz uslugi NVSvc, TV Remote, Diskeeper, MSDTC, NVSvc, Adobe LM Service, Drukarki i zrestartuj komputer i sprawdz

Jesli juz to nie zadziala to zostaje ci format ( o ile zalezy ci na Przywracaniu systemu), zlikwidowanie wszystkich partycji, zalozeniu nowych (wykonac pełny format a nie szybki) i do nowa zainstalowac system. Dane nagrac na CD/DVD

Jak juz zalozysz partycje i zainstalujesz Windowsa to instaluj sterowniki podpisane cyfrowo czyli oryginalne z plyty CD. Nie instaluj na razie do drukarki i Remote TV, a takze zadnych dodatkowych programow.

Na czystym Windowsie sprawdz czy dziala Przywracanie. Trzeba sprawdzic czy to nie wina sprzetu. Tylko tyle moge ci pomoc bo bardzo ciezko jest naprawic czy zdiagnozowac powazny problem z odleglosci.

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0