PSP 1000 - Format pamięci Flash1

Witam  :D

Wiesz, zawsze możesz przerobić konsolę i będziesz miał z głowy UMD. Ja tak zrobiłem i nie narzekam.

Poza tym to w Internecie znalazłem ten temat:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2790127.html

i jeszcze ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=SdINUfEmvn8

Skoro na dwóch konsolkach jest problem z płytkami UMD, to może problem nie jest z napędem, tylko z samymi płytkami.

 

PS. Przeczuwam że jakiś moderator czy admin wejdzie na ten temat i go zablokuje tylko dlatego że w samym temacie jest wszędzie żółte tło za literami.

To nie jest problem z płytkami, ani lasera. Okazało się, że po wciśnięciu włącznika w napędzie(Taki skośny, służy do wykrywania płytek) wyskakuje ten błąd, więc jeśli już jest to winna systemu. Piracić konsolki nie chce bo wole oryginalne gry :D. Większa satysfakcja z oryginałów niż piratów :D. Zresztą gry teraz są tanie jak barszcz 15-30zł zależnie od tytułu.

Jeszcze jakiś pomysł??? 

Softmod nie oznacza koniecznie piractwa. Lepiej zainstaluj na swoim PSP CFW. Jeśli to problem z systemem to CFW powinno go rozwiązać. Poza tym będziesz mógł dalej grać w swoje gry na UMD. Możesz też na drugiej konsolce która wykrywa UMD spróbować za pomocą CFW skopiować grę z UMD do pliku ISO. Wtedy będziesz miał UMD i legalną kopię swojej gry.

CFW jest to piracka wersja softu na PSP.

O ile pamiętam to we flash1 przechowywane są tylko ustawienia użytkownika więc wystarczy zrobić factory reset i… flash1 sformatowany :smiley:

Co to znaczy Factory reset:D???

Factory reset - przywrócenie konsoli do ustawień fabrycznych. Na wyłączonej konsoli wciśnij kwadrat+trojkąt+start+select i trzymając włącz psp, trzymaj aż pokaże się logo Sony i powinno wyczyścić ustawienia. 

Restartowałem w ustawieniach i tą kombinacją co podałeś. Nic nie pomogło, żeby było śmieszniej teraz to w ogóle płyt nie widzi. Nie pojawia się kręcący niebieski okrąg.

Pomocy!!!

Naprawdę nie możesz spróbować chociaż CFW? Użyj go tylko żeby zobaczyć czy z nim UMD będzie działać, potem go usuń. A instalacja CFW to zwykłe skopiowanie plików na Memory Stick. Jeśli chcesz usunąć CFW wystarczy potem usunąć te pliki i nie będzie po CFW żadnego śladu. Jeśli z CFW by nie działało to raczej to nie jest tylko problem z softem konsoli.

I nie - CFW i Softmod nie są nielegalne. Możesz stracić przez nie gwarancje (której pewnie nie masz bo PSP jest już niewspierane) bo to nie jest oryginalny soft od Sony, ale to dalej jest legalne. CFW stanie się nielegalne tylko wtedy gdy zaczniesz piracić gry na konsolę.

Na nie trwałej przeróbce Pro B10 jest dalej ten sam problem. Posiadam soft 6.60.

 

Co do PSP 1000 to wiesz może jak rozwiązać problem???

Nie… to oryginalny firmware zmodyfikowany przez hackerów. Konsola bez CFW jest prawie bezużyteczna, ale Twój wybór. :wink:

Czyli to problem raczej z hardware konsoli niż z softem. Może spróbuj dać tę konsolę do naprawy, albo samemu wymienić napęd UMD. Na YouTube jest do tego wiele poradników.

Tylko jest problem. Tak jak pisałem " okazało się, że po wciśnięciu włącznika w napędzie(Taki skośny, służy do wykrywania płytek) wyskakuje ten błąd". Ten włącznik jest na płycie głównej, więc raczej to coś z płytą główną lub inną pamięcią  Flash.

Piracenie gier znudziło mi się już 2 lata temu. Nie potrzebna mi przeróbka. Wole oryginały w szczególności, że teraz są tanie jak barszcz :D.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Piracenie nie ma nic wspólnego z CFW. Możesz mieć CFW, różne magiczne programy, a nawet obrazy gier na msd, ale nie piracić bo oryginały będziesz mieć na półce. Dotarło teraz? Wiesz ile prądu żre ODD? Ale jak pisałem, Twój wybór.

A tak BTW: jeśli to problem z uszkodzeniem logiki to nic z tym nie zrobisz, jeśli problem z cache na którymś banku/partycji to możesz je usunąć np. managerem plików (już nie pamiętam czym bo to dawno temu było, chyba IrShell był najlepszy). Samo wgranie CFW magicznie nie rozwiąże problemu ponieważ podczas aktualizacji fw, nie są usuwane żadne dane tylko nadpisywane.

Wiem i zrozumiałem bardzo dobrze za pierwszym razem :|. Napisałeś, że konsola jest bez użyteczna jeśli nie posiada przeróbki, zresztą nie ważne. Wole mieć naprawioną konsolkę, niż wszczynać się w dyskusje.

Jeszcze jakiś pomysł na naprawienie konsol???

Ja już nie mam. Mówiłeś za to, że masz drugie PSP. Czy z CFW gry się na nim włączają? Jeśli nie, to czy możesz zrobić kopię gry przez program CFW? Bo jeśli tak, to możesz posiadać oryginalną grę i legalną kopię gry (o ile nie będziesz jej rozdawał innym). To sprawi że będziesz miał swoje oryginalne gry, a jednocześnie będziesz z nich legalnie korzystał tylko że z Memory Stick.

Wygląda na to, że właśnie nie zrozumiałeś. CFW nie służy do uruchamiania pirackich gier, a jedynie może do tego służyć. Jest wiele istotniejszych funkcjonalności, m.in takiej której potrzebujesz, ale skoro wiesz lepiej to cierp. :wink:

Spróbuje przerobić obie konsole i zobaczymy. Lecz nadal sądzę, że to nic nie da. No ale zobaczymy :).