Pszukuje programu do sterowania wieloma ekranami

Witam! Poszukuje programu jaki by mi pozwolił na wyświetlanie obrazków na 10 monitorach.

Chciał bym pod laptopa podłączyć 10 monitorów lub telewizorów LCD, tak bym manualnie mógł wyświetlać i decydować co jest wyświetlane na poszczególnym tv lub monitorze. Czy istnieje taka możliwość by to laptop był jednostką centralna sterująca tymi tv lub monitorami czy potrzebował będę inny sprzęt ?? Pozdrawiam.

A zechcesz nam wyjawić w jaki sposób zamierzasz podłączyć do laptopa aż 10 monitorów?

Bo o ile mi wiadomo większość laptopów ma tylko 1 lub 2 wyjścia obrazu (d-sub, hdmi i/lub tv out) i nie spotkałem się aby którykolwiek miał więcej wyjść.

Z komputerem stacjonarnym teoretycznie powinno się udać podłączyć do 4 niezależnych monitorów mając 2 karty graficzne działające w trybie SLI.

Nie sądzę aby typowy sprzęt dało się zmusić do sterowania wyświetlaniem obrazu niezależnie na więcej niż 4 monitorach.

Ale zacząć trzeba od tego że mając odpowiednią ilość niezależnych złączy wyjścia obrazu trzeba mieć sterownik który będzie je w stanie obsługiwać jednocześnie w trybie niezależnych wyjść.

Wiem że sterowniki poprawnie obsługują 2 niezależne ekrany (sam tak mam podłączone) ale z 4 niezależnymi ekranami też chyba sobie radzą (oczywiści komputer/laptop musi mieć tyle złączy wyjścia obrazu).

Kolejna problematyczna kwestia to nie wiem czy jakiś typowy ogólnodostępny program jest w stanie obsłużyć aż 10 monitorów.

Większość nie ma żadnych opcji pozwalających określić na którym monitorze ma być wyświetlana jakaś treść, niektóre mają takie opcje ale przewidują posiadanie max 2 monitorów a z tego co się orientuję to najbardziej rozbudowane w zakresie obsługi wielu monitorów przewidują max 4 monitory.

Wydaje mi się że taniej, łatwiej i prościej zrobić niezależne sterowanie taką ilością monitorów kupując 10 najtańszych nebooków mających złącze dla monitora (bo nie każdy ma) i na każdym ręcznie ustawić co ma wyświetlać podłączony do niego monitor.

Ewentualnie można dokupić do tego jeszcze jeden i połączyć je wszystkie w sieć, 10 będzie bezpośrednio sterować podłączonymi do nich monitorami a ten 11 będzie używany aby zdalnie łączyć się z tamtymi i zdalnie ustawiać co mają wyświetlać.

http://www.thg.pl/2011-03-news-eyefinity-x-czyli-wiele-monitorow-w-technologi-amd.html

http://www.amd.com/pl/products/technologies/eyefinity/Pages/eyefinity.aspx