Pytanie o lokalizacje mojego IP/dziwne

Witam mam pytanie dotyczące lokalizacji mojego IP, otóż dlaczego gdy wprowadzam moje IP do http://ip.dojazd.org/ to pokazuje mi że lokalizacja mojego IP znajduje się w Kansas (USA)? I mam tak zawsze ze pokazuje mi w USA, nie wiem dlaczego.

Dostawca mojego internetu to orange (router)

PS: Nie polecam Orange jako dostawcę internetu.

Moim zdaniem nie masz się czym matwić. Widocznie nie masz publicznego IP i w dodatku dostawca neta może korzystać z takiego ustrojstwa jak NAT.

Też mam radiówkę, gdy miałem w technologi 2.4 GHz to też miałem IP gdzieś w Los Angeles, potem na krótko w Rosji. Gdy zmieniłem na technologię 5 GHz mam w Polsce. Nie masz się czym martwić. Gdy coś przeskrobiesz będzie trochę trudniej Cię namierzyć :slight_smile:

Jedrekk1995 , na wskazanej stronie masz taki oto wpis:

"Uwaga: Autor nie gwarantuje kompletności, aktualności ani poprawności prezentowanych danych. "

Inny lokalizator wskazuje Twoje IP między Łowiczem a Skierniewicami.

Pozdrawiam

Moje IP zawsze pokazuje w USA nawet jak wejdę na inna stronę gdzie też można sprawdzić lokalizację IP :wink:

Nie wiem jakim cudem Ci pokazuje, jeśli twoim operatorem jest Orange (PTK Centertel), to do niego należy pula adresów 194.9.223.0/24 i wszystkie wskazują na Warszawę. NAT tutaj nie ma nic do rzeczy, ja jestem za podwójnym NATem i pokazuje mi właściwą miejscowość według publicznego IP. Może korzystasz z jakiegoś serwera proxy?

Pozdrawiam!

Nie nie uzywam serwera proxy

Ja też mam internet z orange. Gdy wchodzę na stronę ip.dojazd.org/ to też mi pokazuje USA.

witam, mam to samo od tygodnia. Moją uwagę zwróciło to że większość reklam które wyświetlały się podczas przeglądania stron ewidentnie było skierowane do osób z USA. IP lokalizuje mi na Kansas. W sumie nie mam nic przeciwko ale trochę to dziwne.Siec to zwykła “osiedlówka”. Pozdrawiam

Możecie podać z jakiej puli macie adres? Nie musi to być cały adres, wystarczą pierwsze dwa oktety.

Pozdrawiam!