Pytanie o temperaturę pracy procesora (laptop drugiej młodości)

Witam,

Sprzęt który posiadam:

Intel Core i5-2410M 2.3 GHz (turbo do 2.9)

GeForce GT 5400M 2048 MB

Pełna specyfikacja jest zbędna gdyż oczekuję tylko poglądowej opinii osoby która ‘siedzi’ w temacie. Niedawno wymieniałem pastę pod procesorem i układem graficznym i pojawiły się pewne obawy czy sposób w jaki to uczyniłem nie odbiega zbytnio od poprawności. Na moje nieszczęście nie udokumentowałem temperatur przed wymianą - lecz zaobserwowałem minimalny ich spadek.

Moje temperatury przedstawiają się następująco:

1) Tryb ECO - stan bezczynności

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1: 54 oC

Procesor nr 2 / rdzeń nr 2: 45 oC

Procesor graficzny:            39 oC

2) Tryb ECO - gra

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1: 64 oC

Procesor nr 2 / rdzeń nr 2: 57 oC

Procesor graficzny:            56 oC

3) Tryb zrównoważony - stan bezczynności

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1: 54 oC

Procesor nr 2 / rdzeń nr 2: 47 oC

Procesor graficzny:            38 oC

4) Tryb zrównoważony - gra

Procesor nr 1 / rdzeń nr 1: 74 oC

Procesor nr 2 / rdzeń nr 2: 67 oC

Procesor graficzny:            57 oC

 

Stan bezczynności - uruchomiona jedynie przeglądarka internetowa chrome z 3 kartami.

Gra - dirt rally - ustawienia minimalne.

 

Czy tylko w moim odczuciu temperatury są wysokie? 

Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam forumowiczów.

dzieje się co kol wiek? są jakieś objawy że temperatura jest za wysoka?

na moje oko temperatury są dobre, laptopy też nie mają chłodzenia high-end i nie ma też sensu nie wiadomo czego wymagać

Do bart86

Nagrzana obudowa w okolicy procesora oraz “wylot” powietrza to raczej objawy akceptowalne. Zdaję sobie sprawę, że nie mogę oczekiwać cudu i wielkiego spadku lecz brakuje mi pewności. Nigdy wcześniej nie wykonywałem takiej czynności i być może dlatego niski spadek temperatur zwrócił moją uwagę.

Dziękuję za odpowiedź - chodziło mi właśnie o odpowiedź typu “na moje oko” :wink:

sak sprzęt chodzi, nic się nie zacina, nie resetuje to nie ma co sobie zaprzątać głowy jest ok

Jestem typem człowieka który nie potrafi się zastosować do zasady “Jeśli coś działa to lepiej nie pchać paluchów”. Jeżeli nie brałbym pod uwagę czasu, przez jaki sprzęt może mi posłużyć oraz jakości, to pewnie nie zaprzątał bym sobie głowy tym tematem. 

To w takim razie zmieniaj pastę na procesorze i przeczyść chłodzenie z brudu. Albo zostaw jak jest i nie twórz sobie problemów.

ja tego nie rozumiem, wyczyściłeś pastę dałeś nową i działa to czego jeszcze szukasz?

Należy jeszcze wspomnieć że duża ilość procesów też może mieć wpływ na temperaturę procka,bo jest bardziej obciążony

Mam wrażenie że umiejętność czytania ze zrozumieniem niektórym sprawia problem.

Jeśli o mnie chodzi - odpowiedzi mnie satysfakcjonują. Temat można uznać za zakończony.