Pzy instalowaniu Windowsa 7 wyłącza sie komputer!

witam:) mam problem , chciałem zainstalować system windows & bo mam teraz XP i gdy wkładam plyte do napedu wylącza sie instalator windowsa 7 pisze przygotowanie3 skladników do instalacji… wlacza sie niebieski obraz z napisem windows 7 i gdy wydaje sie ze zacznie sie on instalowac nagle wylacza sie komputer i tak za każdym razem?? macie jakieś rady?

Odrazu napisze specyfikacje mojego kompa żeby nie było pytań

Płyta Asus P5Q

procesor core 2 duo e8500 BOX

pamiec kingstona 2 GB 800MHZ

karta Saphire HD 4850 Toxic

Prosze o pomoc z góry dziękuje

Zacznij może od aktualizacji biosu do najnowszej wersji,co okazuje się przy przesiadce na 7 często konieczne.

Jak instalujesz? , wkładasz płyte do napędu i restartujesz kompa , podczas uruchamiania się kompa wyskoczy napis " wciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje uruchomienie instalacji" trzeba w ciągu 3 sekund nacisnąć dowolny klawisz klawiatury , następuje kopiowanie plików potrzebnych do instalacji , potem powinen pojawić się napis “windows 7” i nastąpić restart kompa po tym restarcie już nie naciskamy dowolnego klawisza choć napis taki pojawi się na ekranie , po kilku sekundach instalka powinna być kontynuowana.

Zbychu próbowałem to robic i nie działa , zrobilem tak jak pisałeś czyli poczekalem az sie zrestartuje ale wtedy zamiast zaczac instalowac to wlaczył mi sie normalnie XP…i co teraz?

a co do aktual;izacji biosa to jak to zrobić?

Jeśli chodzi o aktualizacje biosu to sprawdź jaką masz dokładnie płytę bo P5Q to nazwa całej serii.

Do aktualizacji masz dołączony program EZ-Flash 2,więcej znajdziesz w instrukcji lub na stronie Asusa.

dokłądnie to chyba P5Q Pro bo wiecej nic nie pisze

Musisz sprawdzić dokładnie jaki to model żeby nie było niemiłych niespodzianek.Do tego celu możesz użyć Everesta

KLIK

http://img109.imageshack.us/img109/7418/bios.png

tu jest screen , bo nadal nie wiem jakiego mam biosa?;/ a raczej jak patrzyłem na strone producenta to takiego biosa jak AMI nie ma;/

Nie o to chodzi jakiego producenta jest bios,tylko jaką masz płytę.

W Evereście kliknij na:Płyta główna i potem jeszcze raz to samo(Płyta główna) i dopiero teraz wrzuć screen.

http://img4.imageshack.us/img4/7083/beztytuuqmt.png

prosze i sory za tamto:D

Dodane 12.11.2009 (Cz) 18:29

a można jakąś inną rade? bo nie chce robić aktualizacji biosa bo nie znam sie na tym aż tak… może poradzicie coś innego?

Niestety Everest w darmowej edycji nie jest w stanie zidentyfikować twojej płyty.

Spróbuj SIW,wersja potrable(działa bez instalowania)

Dodane 12.11.2009 (Cz) 18:36

Z twoich postów wynika :smiley: że nigdy nie robiłeś aktualizacji biosu i nie masz o tym pojęcia.Więc jeśli nie czujesz się na siłach,faktycznie lepiej żebyś sam tego nie robił.

no właśnie… nie ma innych rozwiązań?;>