Radeon 3870 - problem z Crysis w DX10

Witam, sprawiłem sobie wczoraj Sapphire Radeon-a HD 3870 512MB GDDR4 za złotych 575, co uważam za korzystny zakup. Oczywiście z karty jestem zadowolony, ale mam jedno “ale”. W momencie gdy odpalam Crysis-a w DX10 pod Vistą rzecz jasna, to wszystkie filmy tzn. logo EA Games, nVidia meant to be played, Intel Core 2 Extreme coś tam… są w bardzo makabryczny sposób rozpikselowane, co wygląda mniej więcej tak jak bym obrazek o wielkości 100x100 powiększył do 10000x10000 pikseli :smiley: . Czasem zdarza się że menu gry jest nieco dziwne. Sama gra natomiast hula aż miło i mogę sobie zagrać w 1440x900 w High, co prawda podczas większej (ale to już takiej sporej, nie strzelanie do drzew :smiley: ) akcji czasem przytnie. Wiem że raczej nie jest to wada samego produktu co raczej oprogramowania, ponieważ kolega miał identyczny problem na Sapphire Radeon HD 2600 XT, po czym coś tam zainstalował, coś odinstalował, reasumując sam nie wiedział co zrobił bo się na tym nie zna i nie mogę go zapytać co i jak, jednak jest to wina raczej oprogramowania gdyż problem u niego został zażegnany. Może ktoś z Was również miał taki, lub podobny problem? Proszę o pomoc, za którą jak zwykle z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

PS: Nie mogę dać screenów bo nie da się zobić ich w tym momencie, po prostu czarne tło i tyle…

viewtopic.php?f=19&t=226372

mailem podobny problem na końcu jest rozwiązanie mi pomogło

odp jak zadziała

Niestety nie pomogło… :?

Być może się mylę ale z mojej obserwacji wynika że w Crysisie jedyny widoczny pożytek z dx10 to możliwa opcja grafiki “very high”, w dx9 jej nie ma. Tak więc nawet jak grasz pod Vistą ale z detalami tylko na high to różnicy nie ma.

Dx10 ma użytek tylko jak masz potwora który pociągnie ci na very high z sensowną liczbą klatek. Jak grasz na high wystarczy xp i dx9.

Racja, ale skoro mam już Vistę to chciałbym żeby ten Crysis w cywilizowany sposób się włączał :?

a najnowsze sterowniki zainstalowałeś 8,3 wyszły niedawno

Tak, mam Catalysty 8.3, staram się być z tym na bieżąco.

Recepta na crysisa: Nowe Catalysty, update 1.2 dla gry oraz patch do sterownka ATI dla gry crysis. Powinno działać.

A w czym to może pzreszkadzać? ważne że gra działa normalnie ;p Ja już mam dość ogladania tych reklam, Intel, Nvidia potem 16+ potem znowu jakies 17+ no i za “30min” dopiero można grac… #-o

Okey, thx za info, już mi wszystko działa, pomimo iż nic nie zrobiłem :stuck_out_tongue: