Radeon HD 6370M - problem ze sterownikami

Witam. Mam mały problem. Otóż wczoraj po zainstalowaniu gry DiRT 3 zauważyłem, że gdy w grze pojawia się jasny kolor w postaci

promieni słonecznych albo świateł samochodów zamiast prawidłowego koloru pojawia się czerwony. Jestem pewien, że to od sterowników.

No i tutaj pojawia się kolejny problem. Otóż w moim laptopie mam kartę firmy ATI, która według mnie ma dość dziwne sterowniki

(na PC mam kartę nVidii, więc mam to do czego porównywać). Dlaczego? Otóż w moim PC kiedy chciałem pobrać sterowniki wchodziłem

na oficjalną stronę nVidii i pobrałem jeden plik, który załatwiał całą sprawę dwukrotnym kliknięciem na ikonę instalacji. W przypadku

kart ATI dla mnie to jakiś wielki bałagan. Kiedy pobiorę sterowniki to one się praktycznie nie instalują. Instalator zainstaluje jedynie

Catalyst Control Center i to wszystko. Sterownika ekranu nie ma w tych paczkach? Na dzień dzisiejszy pracuję na sterownikach z oficjalnej

strony ASUS’a, które są z listopada ubiegłego roku. Najnowsze sterowniki od ATI są z 9 maja lecz nie jestem w stanie (nie potrafię?) ich zainstalować.

Jeśli ktoś ma jakąś stronę ze sterownikami lub ma plik ze sterownikami na dysku to prosiłbym o podesłanie mi

linka lub pliku w tym temacie. Pozdrawiam :slight_smile:

jaki system ? 32/64bit ? odinstalowałeś sterowniki wszystkie i zainstalowałeś od początku po restarcie ?

http://www2.ati.com/drivers/mobile/11-5 … 64_ccc.exe

może nie pobrałeś całej paczki tylko ccc :stuck_out_tongue:

Mam 32 bitowy system. Odinstalowałem sterowniki przez instalatora ATI, który przed instalacją pyta,

czy chcemy zainstalować, czy odinstalować sterowniki. Oto lista sterowników, które pobrałem i

zainstalowałem:

Za każdym razem (nawet jeśli odinstalowałem wszystkie aplikacje od ATI) do wyboru miałem tylko

i wyłącznie Control Center albo dodatkowe nieprzydatne rzeczy jak kontroler audio, czy jakiś trial.

próbowałeś ręcznej instalacji wskazują plik inf ?

Chodzi Ci o możliwość pobrania sterowników bezpośrednio ze strony ATI bez pobierania

całej paczki z aplikacjami?

Poza faktem że przed chwilą toczyła sie dyskusja czy radeon jest problematyczny czy nie. Wysypały radki 3 temat o nich w ciągu 4 h napisz jaki system

Windows 7 Ultimate 32bit.

wiesz miały prawo nie działać skoro Masz win 7 A próbujesz wgrać stery do visty czasem podobno działa ale żadko nie wiem czy to ci podał kolega wyżej ale tu masz dobrane http://www2.ati.com/drivers/mobile/cata … t_util.exe

Nie działają. Pobierałem je już wcześniej. Wywala błąd o niezgodności karty ze sterownikami. Mimo tego, że sterowniki,

które wyżej wymieniłeś są pod 6370M. :wink: Dziwne.

czyli tak pobierasz ten pliczek 1mb, odpala się instalator i pobiera sterownik który jest niezgodny z posiadaną kartą? ?

Nie. Po uruchomieniu tego pliku instalator rozpakowuje pliki, a potem wychodzi komunikat,

że sterowniki nie są zgodne z modelem mojej karty. Nie mam nic do wyboru oprócz przycisku

zakończ. Przed chwilą usunąłem wszystko, co jest związane z ATI i pobrałem wszystkie pliki

oddzielnie (Control Center, sterownik ekranu i Open CL) jednak dalej sterownik się nie instaluje.

Najdziwniejsze jest to, że sterowniki ze strony ASUSa nie różnią się praktycznie niczym (mówię

o zawartości folderów itp.) od tych od ATI lecz to nie zmienia faktu, że te ze strony producenta

kart Radeon nie działają.

EDIT:

Lecz teraz zauważyłem, że w katalogu ze sterownikami od ASUSa w folderze Drivers są foldery

ze sterownikami do Visty, XP i Windows 7. Może instalator nie korzysta z katalogu z plikami

zgodnymi z Win 7? Pobiorę wszystkie wersje sterowników i zobaczę, czy któreś z nich zadziałają.

Odinstaluj to co masz i sprobuj usunac wszystko driver clenerem i nowe stery.

Plyty nie masz do tej karty?

Tak, mam, ale te sterowniki z płyty są z listopada 2010 roku. Ogólnie zależy mi

na nowych sterownikach ze względu na DiRT’a (czyt. 1 post). Ok, spróbuję wszystko

odinstalować i usunąć resztki Drive Cleaner’em.

Zerknij tutaj:

http://pclab.pl/news46062.html

Ściągnij i zainstaluj.

Byłem na chwilę uziemiony. Po usunięciu resztek po ATI Drive Cleanerem system nie

chciał się włączyć, ale wystarczyło usunąć sterownik VGA i wszystko wróciło do normy.

Dobra, teraz spróbuję zainstalować tą poprawkę, którą podesłał Sławek. Jeśli to nie

zadziała to rezygnuję i instaluję sterowniki z płyty ASUSa, które na dzień dzisiejszy

działały. :wink:

Dodane 26.05.2011 (Cz) 21:38

@slawex1983 Działa! Od razu tak pomyślałem widząc ile ten plik waży. Problem z DiRTa znikł.

Bardzo dziękuję Wam za pomoc Panowie :slight_smile:

Witam

Mam poważny problem z tą kartą grafiki. Odinstalowałem sterowniki które miałem zainstalowane jak kupiłem kompa. Ściągałem wszystkie sterowniki podane wyżej i nic nie działa, wygląda tak jakby nie aplikacja instalacyjna ATI nie wykrywała karty, inne pozycje są do zainstalowania ale sterowników do grafiki nie ma.

Proszę o pomoc, nie mam już siły do tego.

Pozdr

Pewnie mój sposób nie pomoże ale podobno tonący brzytwy się chwta. A więc chwyć: http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Clea … 11540.html

Witam. Otóż problem powrócił. Tym razem w systemie Windows XP. Próbuję już od dobrej godziny zainstalować

sterowniki, lecz instalator nawet nie instaluje sterownika ekranu lecz w instalacji niestandardowej mam tylko

dodatkowe usługi, które są mi niepotrzebne. Mimo tego, że partycja jest świeżo po formacie próbowałem

użyć DriveCleanera lecz to też nie pomogło. Posiadacie jakieś mobilne, bądź chociaż desktopowe sterowniki, które

działają pod Windowsem XP?