Jestem zawodowym fotografem. Zmieniliśmy drukarkę, która służy nam do drukowania zdjęć do dokumentów. Poprzednia, firmy HiTi, miała Świetny program. Umożliwiał samodzielny wybór formatu zdjęcia i dowolne kadrowanie. Oczywiście układanie, też dowolne, zdjęć na formacie 10x15 cm Niestety, jest on dedykowany tylko drukarkom tej firmy. Poszukuję programu, który umożliwiałby mi pracę. Bardzo Popularny i świetnie sprzedający się program DokumentyPro nie nadaje się. Oszałamia ilością proponowanych dokumentów z całego świata, które w większości przypadków są takie same. Nie ma tutaj opcji utworzenia własnego formatu, który mieliśmy w poprzednim programie. Jest również w przypadku już istniejącego formatu, konkretnie dyplomowego, ograniczenie w kadrowaniu. W dwóch słowach: musi być tak zwana mała głowa i głęboki kadr. Jest to narzucone i nie da się tego przeskoczyć. Można też zrobić zdjęcia w poziomie Przerzuciłam pół świata i wszystkie programy do wydruku zdjęć do dokumentów oferują tylko format 3,5 na 4,5 cm. Czyli tzw. paszportowe. Ponieważ ten program, o którym mówiłam, mam, więc wiemy, że coś takiego jest możliwe. Ktoś chciał sprawdzić, jak wygląda nazywa się IDQuickDesiree Pomocy!