Realtek ALC883 - brak głosu w głośnikach z mikrofonu

Odkąd zmieniłem kompa na nowszy mam problem, a mianowicie… Nie moge nagrać swojego głosu uzywając mikrofonu… Mam karte muzyczną razem z plytą główną… jaka? Nizej macie screena calego mojego kompa… Dodam tez iz nie moge zmienić opcji nagrywania screen tez ponizej…nie mowiąc juz ze mowiąc do mikrofonu jest cisza, i audacity nie rejestruje nic,zadnego dzwieku… Chcę aby mowiąc do mikrofonu bylo moj dzwiek slychac w glosnikach, chce aby w opcjach nagrywania mogl regulowac glosnosc np mikrofonu , aux albo wyjscia liniowego… Co mam zrobić ? Zmienić sterowniki ? Jezeli tak to na jakie ? Próbowalem juz zmieniac stery ale nic z tego nie wyszlo, nie wiem moze zle instalowalem… spojrzcie na te screeny …

audacityp.th.jpg

gigabyte.th.jpg

stereoy.th.jpg

i opis mojego kompa

beztytuunxrm.th.jpg

Również mam płytę GIGABYTE i zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek ALC883.

Musisz ustawić głośność nagrywania /Nagrywaj/ prawie na min. a Ty masz na max.

Dziesiętne milimetra mają duże znaczenie.

Prawidłowe ustawienia :

regulacjanagrywania.th.jpg gonogwna.th.jpg mikserh.th.jpg

Wyłącz z gniazda komputera głośniki, mikrofon, słuchawki i włącz ponownie.

Sprawdzaj przy zaznaczonym lub odznaczonym Miks stereo :

miksstereo.th.jpg

Problem z przednim panelem komputera / mikrofon oraz słuchawki / to zaznacz

v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego :

d6e1edb4ee1c2cc5m.jpg 7784be63cc7e8f4dm.jpg

Takie są karty dźwiękowe Realtek i zmiana sterowników nie pomoże :frowning:

tak zrobilem jak mi kazales ale nic nie pomoglo… U ciebie to dziala czy po prostu mam dokupić sobie karte inna nie zintegrowaną i podczepic pod plyte glowną …

U mnie wszystko działa na takich ustawieniach jak podałem :slight_smile:

Musisz dokładnie porównać.

Jeżeli nie masz żadnego dźwięku tzn. nawet w głośnikach to zainstaluj UAA.

Tematy :

formacie-nie-mam-dzwieku-t339897.html

dzwiek-nie-dziala-t329797.html?hilit=Realtek%20ALC883

Moze zle sie zrozumielismy… Ja mam dzwięk w glosnikach ale muzykę … Muzyka odtwarzana np za pomocą Winampa chodzi świetnie, inne dzwieki też… Chodzi mi tylko o to abym mogl slyszeć moj glos w glosnikach jak mowie do microfonu ;( A tak nie jest, jest cisza jak mowie do mica

Pisałem zaznacz lub odznacz Miks stereo.

Poradnik dla początkujących do Audacity

niestety nie działa ;( i nie wiem co zrobić ;(

Dlaczego masz na panelu przednim dwa mikrofony ?

Ja mam mikrofon i słuchawki.

panelprzedni.th.jpg panelprzedni2.th.jpg

Może źle podłączone ?

Wyłącz przedni panel i sprawdź mikrofon na tylnym panelu komputera.

Nie wiem wtedy moze bylo cos nie tak , ale teraz jest ok oto dowod…

giga.th.jpg

Dzisiaj jak wroce do domu to bede jeszcze sie z tym wszystkim bawil, jak ktos ma jakies inne pomysly to prosze o podpowiedz bo w dalszym ciagu nie dziala a tobie Xman dziekuje za wszystko… mam jeszcze jedna mala prośbę ale to potem :slight_smile:

Zainstaluj Audacity - wersja rozwojowa 1.3.10.

Zainstaluj Lame_v3.98.2_for_Audacity_on_Windows.exe

  • wybierz/wpisz w opcjach Audacity.

kliknij aby powiękrzyć :

lame.th.jpg

W panelu sterowników Realtek Nagrywaj ustaw prawie na max.

nagrywajmax.th.jpg

Głos z mikrofonu możesz również nagrywać za pomocą systemowego rejestratora dźwięku.

kurion , nazwij temat konkretnie i popraw błędy. na forum używamy polskiej pisowni. Przeczytaj proszę regulamin.

Może coś trzeba dokupić ja też bym chciał żeby było tak jak na przemówieniach mam tą samą dźwiękową w głośnikach trochę słyszę ale słabo i zniekształcony głos i cicho to słychać może trzeba po prostu kupić kolumny i wzmacniacz i po problemie.

adriano765 :

  • wszystko gra i buczy kurionowi tak jak powinno :slight_smile:

Troszkę buczy ale żeby mieć głos w głośnikach z perfekcyjną jakością trzeba zainwestować w kosztowny sprzęt.