Realtek i bład

Witam. Mam taki problem że :

  • Posiadam laptopa z oryginalnym windowsem xp home edition , nie mogę do niego znaleźć sterowników do karty dźwiękowej.

  • Instalowałem everesta i wiedziałem jakie mam sterowniki, jednak one nie zadziałały

  • Zainstalowałem sterowniki realteka Ac’97 nic to nie dało, więc zainstalowałem też high definition. Też nic.

  • Mój kolega dał mi łatkę do tej karty jednak ona nie zadziałała.

Karta to Intel 82801DBM ICH4-M AC’97 Audio Controller [b-1

Serdecznie proszę o pomoc.

Pozdrawiam Kasar1

Podaj nazwę laptopa oraz model.

Laptop Fujitsu-Siemens AMILO M1425

http://www.dobreprogramy.pl/DriverEasy, … 20522.html

Jaki masz zainstalowany Servis Pack na laptopie ? Jeżeli masz SP 2 musisz zainstalować poprawkę KB888111 która pozwala na wykrycie przez system operacyjny Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 układu dźwiękowego o standardzie High-Definition. Ja sugeruję ci instalację Servis Pack 3 który posiada w swoim zbiorze łatek i poprawek wymienioną KB888111 , następnie restart i instalacja sterownika AUDIO - VIA Vinyl AC´97 Audio Codec Wersja: 6.14.01.4060 ze strony producenta…

Jest Service Pack 3. Ta poprawka kb coś tam była instalowana z łatką do realteka. A ta strona co dałeś ze sterownikami zaraz spróbuję.

Te Twoje Sterowniki VIA zadziałały wielkie dzięki. Temat można zamknąć.

Kasar1 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.