Realtek High Definition Audio - prawa strona nie działa

Mam problem. Otóż już od jakiegoś czasu mój prawy głośnik nie działa. Od razu napiszę, że wzmacniacz oraz głośniki nie są spalone. Najpierw wyczyściłem wzmacniacz, bo myślałem, że może jeden z kanałów się spalił, ale było ok. Aby sprawdzić głośniki podpiąłem ten prawy zamiast lewego i wszystko działało tak jak należy. Przez jakiś miesiąc miałem podłączony kabel idący od wzmacniacza do komputera pod przedni panel i wszystko działa, ale ten kabel trochę mi przeszkadza, że tak leży na dole. Dzisiaj pobrałem najnowsze sterowniki do mojej płyty głównej, a co za tym idzie zaktualizowałem także sterowniki do karty dźwiękowej (Realtek High Definition Audio). Czytałem trochę w Internecie na ten temat i została mi jeszcze możliwość uszkodzenia gniazdka audio w tylnym panelu audio. Być może wtyki się wykrzywiły i kabel nie łączy prawidłowo. Próbowałem wkładać tam śrubokręt, spróbować coś pokręcić lecz problem nie znikł. Macie jakieś pomysły jak z powrotem pobudzić moją prawą stronę do pracy? :wink:

Sprawdż ustawienia Balansu

Właśnie zapomniałem o tym napisać. To także sprawdzałem. Jest ok, ale mimo to prawa strona nie gra.

Gdzie wkładałeś śrubokręt? Mam nadzieje, że nie do gniazda w karcie dźwiękowej? :?

Kable z głośników nie są czasem gdzieś przełamane w taki sposób, że ten na prawy głośnik (zakładam, że mowa o zestawie 2.0) nie kontaktuje i nie gra?

Puść jakąś muzykę, potem zacznij sprawdzać kabel z głośników, ruszać itd. Jak zacznie przypadkiem grać, znaczy kabel przełamany.

Kabel nie może być przełamany jeśli na przednim panelu oba kanały działają. Jeśli kabel nie działałby poprawnie to nawet na przednim panelu dźwięk dochodziłby tylko z lewego głośnika. Kabel jest ok.

se3a , masz możliwość regulacji każdego kanału z osobna?

Prawy nie jest czasem całkiem wyciszony?

Nie. Prawy kanał jest ustawiony na 100%, podobnie jak lewy. Pozostało tylko gniazdko, które moim zdaniem jest tutaj winowajcą. :? Tylko dziwi mnie to, że tak od razu stąd, ni zowąd coś się stało z tymi wtykami. Nie wyciągałem dość często wtyczki z gniazda, ale mimo to uległo ono uszkodzeniu? Bo wina kabla to nie jest na pewno. Po pierwsze wtedy dźwięk na przednim panelu też dochodziłby tylko z lewej strony, a po drugie zauważyłbym jakieś uszkodzenie w kablu (zgięcie, przecięcie lub coś takiego). Wzmacniacz też jest ok, bo na przednim panelu także słychać dwa kanały oraz nie jest to wina balansu. Już pewnym tego dowodem jest to, że ostatnio formatowałem dysk, więc wszystkie suwaki są domyślnie ustawione, a w menadżerze dźwięku nie grzebałem.

se3a , a we wzmacniaczu sprawdzałeś wszystkie wtyki?

Podejrzewam, że masz podłączony komputer do niego kablem Cinch?

Sprawdź, może któraś wtyczka tam “wyfrunęła z gniazda”?

Ja miałem podobną sytuacje i się okazało że kabel podłączony do głośnika basowego był uszkodzony (popękany w środku) co powodowało że głośnik prawy nie działał sprawdź czy nie masz takiej samej usterki jak ja miałem a i jest możliwość ze sterowniki masz zwalone ;]

No tak, tylko jak wyjaśnicie fakt, że kabel jest sprawny na przednim panelu?