Reatlek Hd Audio Problem Z Instalacją Sterowników Windows XP

Witam!

Mam pewien problem z instalacją sterowników dźwięku Reatlek HD Audio pod Windowsa Xp sp3.

Sformatowałem komputer, zainstalowałem na nowo system, zacząłem wgrywać sterowniki chipsetu, te od Lan-u itd. aż doszedłem do sterów dźwięku i pojawił się problem, zaczęło się instalować, pasek dochodził do końca i wywaliło błąd że nie można zainstalować sterownika Reatlek Hd Audio… Szukałem po różnych forach lecz porady z nich do niczego sie nie zdały ponieważ problemy zawsze są z XP Sp2 a ja mam Sp3, co za tym idzie polecane poprawki mi sie nie instalują…

Dodam jeszcze że przy uruchamianiu normalnie pojawia się kreator dodawania sprzętu, lecz sterowniki jakby nie pasują ;/

Płyta główna: GIGABYTE GA-M61SME-S2L

W instrukcji co do dźwięku napisane: “Reatlek AL662 codec ; High Definition Audio”

Proszę o Pomoc. ![-o<

Sterowniki są tu: http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … os=winxp32 i nie ma znaczenia czy SP2 czy SP3 bo do wyboru jest tylko Win XP. Ściągnij oba pliki i zainstaluj najpierw drugi a następnie pierwszy.

PS. Powinieneś instalować z płytki dołączonej do płyty głównej - pięknie po kolei instaluje się wymagane oprogramowanie.

Dobrze. Pościągam i w najbliższym czasie zainstaluje.

PS. Właśnie z płytki dołączonej do płyty głównej instalowałem. :slight_smile:

Najpierw zainstaluj Microsoft UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver (Full Multi-language version )

/ potrzebne do wykrycia karty dźwiękowej Realtek HD /,

następnie sterowniki audio Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition).

/ możesz inne /.

P/w instalujesz nie z płytki tylko ze strony : http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … os=winxp32

Tematy :

formacie-nie-mam-dzwieku-t339897.html

dzwiek-nie-dziala-t329797.html?hilit=Realtek%20ALC883

realtek-alc883-brak-dzwieku-t363842.html

podlaczanie-dzwieku-front-panel-t306625.html

Przy instalacji Realtek High Definition Audio Driver mi wywala "Nie powiodła się instalacja sterownika Realtek HD Audio [Error Code : 0xE0000227]

Co robić?

Zainstaluj Realtek High Definition Audio Driver R2.03

lub Realtek HD Audio Driver R2.40

Poprzednie sterowniki od karty dźwiękowej musisz najpierw odinstalować i przeczyścić komputer CCleanerem.

/ w tematach /.

PiotrSimer , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Rozwiązałem problem, mianowicie tak:

Przywróciłem system do momentu przed instalacją Service Pack 3 i wszelkich sterowników, zainstalowałem wszystkie, oprócz tych od dźwięku, potem zainstalowałem: Microsoft UAA (Universal Audio Architecture) Bus driver (Full Multi-language version ) Następnie: Realtek Function driver for Realtek Azalia audio chip (Including Microsoft UAA Driver in English edition). Tak jak polecili: “XMan” oraz “cedar” , wszystko elegancko gra. Dziękuje za Pomoc.