Rejestracja skutera - koszty itp

Siemka. We wtorek jadę z rodzicami kupić skuter Kymco Super 8. Oczywiście jeżeli chcę się poruszać nim, to muszę go zarejestrować. Tylko nie wiem ile kosztuje rejestracja (mieszkam w Częstochowie) oraz ile trzeba czekać na tablice rejestracyjne. Jakie będę razem wzięte koszty rejestracji oraz ubezpieczenia. I gdzie trzeba iść, aby ubezpieczyć skuter ? Proszę o pomoc ! Z góry dziękuję.

A Tata Marcina powiedział, że… trzeba iśc do wydziału komunikacji z dowodem osobistym :slight_smile: a OC możesz sprawdzić w kalkulatorach na stronach towarzystw ubezpieczeniowych, np. PZU - zależy od wieku. Proponuję ubezpieczyć na starych lub razem z nimi i poszukać na forach motoryzacyjnych, a nie na info… W końcu jakaś różnica jest pomiędzy kręceniem procków, a kręceniem na dwóch kółkach…

drogi kolego co do kosztow:

  • jezeli nie miales wczesniej zadnego pojazdu typu motorower to licz się z kosztami corocznej obowiązkowej składki ubezpieczenia w kwocie 60-80zł (pozniej za bezwypadkowa jazde bedziesz otrzymywal zniżki)

  • rejestracja ok 100zł + tablice na które czeka się średnio tydzień czasu

  • najpierw dostaniesz tzw “miękki” dowód rejestracyjny ważny 1 miesiąc, przed upływem tego czasu należy się zgłosić do urzędu administracyjnego po tzw. “twardy” dowod rejestracyjny ważny “dożywotnio”

  • no i oczywiscie badanie techniczne ale to napewno dostaniesz w serwisie (robi sie je tylko raz w motorowerach)

CO do skuterów to nie mam przekonania ale sam mam simsona S51 i wiem, że jest o niebo lepszy od tych chińskiw wynalazków plastikowych - uwierz mi, jeżeli masz kwote 2-3 tys zł to zainwestuj w simsona, XXXXXXXXXXXXXXXX ! To maszyny nie do zdarcia, a skuter :expressionless: będziesz załowac. Ale decyzja twoja.

Jedyne co podoba mi się w takim skuterku to starter (jedyna rzecz).

A teraz wady:

cylinder - ktory bedziesz docieral polowe zycia takiego skuterka

predkosc - vmax 45km/h, XXXXXXXXXX silnik ze skrzynia automatyczna - zero przyjemnosci z jazdy i ten odglos (bleeee)

no i oczywiscie wykonanie plastik plastki i jeszcze raz szajsss.

DOBRA RADA WETERANA! JEŻELI CHCESZ KUPIĆ POŻADNA MASZYNĘ ZA 2-3 tys ZŁ = SIMSON JEŻELI MASZ WIĘCEJ KASY ZAINWESTUJ W FIRME: YAMAHA.

Pozdrawiam kolego!


Skasowano wypowiedzi, naruszające Prawo o Ruchu drogowym

Asterisk

OTy Kosz

Właśnie chłopaki :stuck_out_tongue: Chodzi mi o koszty i czas rejestracji a wy mi wyjeżdżacie z tym, że chiński skuter, czy badziew czy co innego. Nie prosiłem o takie komentarze. Jeszcze jedno pytanie. Czy dają najpierw tzw. “miękki” dowód rejestracyjny ?

Sorry źle się wyraziłem. Chodziło mi o tablice czy dają zastępcze na 1 miesiąc. Mojemu tacie jak kupował auto to mu dali.

Coś źle musieli mu dać, lub dostał próbne. Tablice dostajesz tylko raz do konkretnego dowodu rejestracyjnego. Co do skutera, to mam nadzieję, że przemyślałeś ten zakup. Jeżeli to pierwszy Twój jednoślad spalinowy, to rzucasz się na głęboką wodę pomijając podstawowe tajniki poruszania się na motorynkach, motorach i motocyklach. Skutery do bezpiecznych nie należą, są wywrotne, musisz się z tym liczyć że prędzej czy później zaliczysz wywrotkę z konsekwencjami, musi przewidywać! Skutery mają większość swojej masy na tylnym kole i nie mają silnika który normalnie masz między kolanami. A rozkład masy na jednośladzie to bardzo ważna rzecz. Jak jeszcze po suchym jedzie, to na mokrym pływa i nie da się jechać takim sprzętem bezpiecznie. Kup oprócz skutera jakąś motorynke, za grosze, nie chodzi o lan$, chodzi byś sobie krzywdy nie zrobił na tym w sytuacjach na drodze, bo na drogach panuje piekło… Bez umiejętności panowania nad sprzętem, to trudny “kawałek chleba” do przejedzenia. I sama przyjemność może stać się koszmarem. A na pewno będziesz odkręcać sprzęt z początku, bo tak jest zawsze i wtedy procentują nabyte umiejętności z zardzewiałej motorynki, motoroweru. Jak raz zasmakujesz jazdy wynalazkiem jednoślad co się zowie, to już do końca życia się uzależnisz. Pozdrawiam, szerokości, miękkich blach i gumowego asflatu :slight_smile:

witam. ja najpierw kupilem motorynke i uczylem sie na niej jezdzic potem dopiero kupilem skutera Aprilia rs i jestem z niego bardzo zadowolony. ale nie wiem ile bedzie mnie kosztowala oplata tego wszystkiego? nie wie ktos? skuter sprowadzony z belgii

mam pytanie dowód miękki jest od jakiego wieku