Restart laptopa po zbootowaniu pendriva

Witam. Próbuję ożywić trochę starego laptopa i zainstalować na nim nowy system bo stary nie chce się włączyć (jedynie na trybie awaryjnym). Gdy system zbootuje się z pendriva to laptop odrazu się resetuje (próbowałem już kilku wersji linuxa jak i windows 7 i cały czas po załadowaniu plików laptop samoczynnie się resetuje). Jaka może być tego przyczyna? z góry dziękuje za pomoc ( Laptop Toshiba Satellite L300)

Czy próbowałeś bootować na innym pendrive? 

@tom940 Próbowałem na tym samym pendrive bootować na moim stacjonarnym komputerze i na laptopie siostry i wszystko działa więc wątpie że to wina pendrive.

masz pendrive z usb 3.0 czy z usb 2.0? miałem kiedyś identyczny problem ze starym komputerem. system się bootował ale za chwilę był restart komputera. W bios pendrive był widoczny ale okazało się że płyta główna nie mogła go odczytać. Pendrive z usb 2.0 załatwił problem. U ciebie może być podobnie

@Patrax Mój pendrive ma usb 2.0. Cały czas szukam przyczyny dlaczego on się resetuje ale nadal nie moge znaleźć (jedyne co znalazłem to że trzeba wyjąć baterię od biosu ale rozkręciłem tego laptopa i tej baterii nie widzę (powinna być pod klawiaturą). )

jeśli szukasz baterii na płycie głównej to znajdziesz ją od drugiej strony, gdzie zaznaczyłem strzałką.

bat.jpg