RocketDock i pokaż pulpit

Chciałem sobie zrobić pasek a’la Mac i zainstalowałem RocketDock (czy to dobry wybór, jest coś lepszego dla Win Vista?).

Mój problem polega na tym, że naciskając “pokaż pulpit” pasek znika, system traktuje go po prostu jako jedno z okien, a to jest raczej niezbyt intuicyjne i wygodne. Oczywiście jest opcja “zawsze na wierzchu”, ale wtedy a wierzchu jest nawet w przeglądarce internetowej, zasłaniając przy okazji pasek adresu. Jak sprawić, by przy naciskaniu “pokaż pulpit” pasek RocketDocka nie znikał? A jeśli się nie da - jaki podobny program możecie polecić?

Widziałem taki trik(nie stosowałem)

w nowym tekstowym wpisz

Set shell = wscript.CreateObject("Shell.Application")

Shell.MinimizeAll

zmień nazwę i rozszerzenie na np minimalizacja.vbs >zapisz>daj plik gdzieś w dokumenty,zrób skrót pliku na pulpit>prawy>właściwości>skrót>zmień ikonę>wklej to %SystemRoot%\system32\SHELL32.dll >wybież ikonę pulpitu>Ogólne>zmień nazwę na Pokaż pulpit >zapisz.Możesz ukryć skrót na pulpicie.

Nie wiem co się właśnie stało, ale działa, dzięki! :smiley:

Słabo się domyślam, ale się domyślam, że ten wyjątek nie dotyczy konkretnej aplikacji tylko wszystkich… “nieshellowskich”? Jakie to mogą być jeszcze aplikacje - chciałbym wiedzieć na przyszłość, bo jak rozumiem wówczas “pokaż pulpit” nie będzie na nie działał :slight_smile:

Ps. Jeszcze raz dzięki :slight_smile:

Hehe :slight_smile: Nie shellowskie to wydaję mi się że to będą te co nie są w oknie,nie powinno być takich aplikacji dużo :wink:

Mi zamiast powracać do pulpitu zawsze pojawia się to okienko :

bez-tytubu.jpg

Cokolwiek kliknę nic się nie stanie. Aby zminimalizować muszę kliknąć PPM na ikonkę i dopiero wtedy mogę wybrać minimalizację. Nie da się od razu po kliknięciu ?