[Radeon R7 250X] Migotanie obrazu ! V-Sync, Monitor 60Hz D-SUB

Witam

 

Kupiłem sobie nową kartę VTX 3D Radeon R7 250X specjalnie do CS GO  smile.png

 

Poczytałem na forach i dowiedziałem się, że jest to prawdopodobnie spowodowane częstotliwością odświeżania ekranu ( w moim przypadku 60Hz - tyle posiada monitor).

Inaczej mówiąc - monitor nie nadąża za kartą graficzną.

 

Rozwiązanie jest chyba tylko jedno na takim monitorze - włączenie trybu synchronizacji pionowej.

Synchronizacja pionowa ustala maksymalną ilość klatek/s (FPS) obniżając wydajność, płynnośc gry przy czym nie da się grać w gry FPS (CS GO, COD, BF3 itd). Mam monitor 60 Hz więc maksymalnie w trybie synchronizacji 60 FPSów w grach.

 

O dziwo dlaczego ten problem np. nie występował gdy monitor był podpięty pod zintegrowaną grafikę mojego CPU ? Intela G1620.

W innych grach (starszych) osiągałem na zintegrowanej Intela około 100 FPSów, ale migotania nie było.

Czy tylko nowe układy graficzne mają z tym problem ?

 

Moje pytanie jest następujące:

Czy kupując monitor (1920x1080) ze złączem HDMI, który posiada 120~ Hz pozbędę się problemu migotania obrazu z wyłączoną synchronizacją pionową ?

 

Mój aktualny monitor - Samsung SyncMaster SA300. (60 Hz, wtyczka D-SUB, 1920x1080)

Procesor: Intel Celeron G1620

Karta Graficzna: VTX 3D Radeon R7 250X

 

Proszę o pomoc  sad.png

Tutaj dochodzimy do podstawowej wątpliwości po co karta ma generować przeszło 100 FPS jeśli monitor wyświetli max 60?

Dlatego pytanie…

Czy wystarczy monitor kupić 120Hz ? I będzie wszystko okey ?

 

60 FPS to za mało jak na strzelanki gdzie liczy się szybkość i precyzja.

Synchronizacja pionowa tylko spowalnia gre (CS GO) - myszkę, ponieważ tekstury się nakładają…

Ogólnie gra troche bardziej przymula po włączeniu Synchronizacji pionowej, ale to chyba oczyswiste.

Większość odrazdza synchronizacje pionową!

A problem w tym, że ma to złe oddziaływanie na słabe monitory  :/

Męczy wzrok tym migotaniem.

Nic nie miga i nie ma negatywnego wpływu na sprzęt. Wręcz przeciwnie ograniczenie liczby fps zmniejsza temperaturę podzespołów.

Masz jednak rację mówiąc że opóźnienia powodowane przez vsync mogą przeszkadzać w dynamicznych grach akcji.

zmień kabel na DVI-D i po problemie miałem to samo nie dawno :wink: kabel nie jest drogi a jakość obrazu o niebo lepsza :smiley: Pozdrawiam

płynna gra jest od 30fps jak tobie przy 60fps gra się zacina to masz super wzrok masz inne super moce?

ja bym też obstawiał jednak że to wina kabla

Lemerq jaki kabel  dokładnie ?

Możesz podać link allegro :slight_smile:

Taki gdzie przy wejściu do monitora ma D-SUB, a przy drugim końcu DVI-D ?

Przejściówka nie załatwi sprawy ?

Posiadam przejściówkę, która się łączy z karty DVI-D na D-SUB.

 

Bart… Zagraj w CS GO.

W innych grach owszem wystarczy te 60 FPS. 

Ale nie w CS GO !

  • jest spowolnienie myszki w CS GO podczas synchronizacji pionowej ! Tak jakbyś masłem po podkładce jeździł xD

 

Edit:

 

Być może ktoś miał z tym problem w Radeonie, Nvidi.

Kup zwykły kabel DVI-D - DVI-D kosztował mnie 19zł i potrzebne ci będzie wejście DVI-D w monitorze problemy są właśnie przez przekonwetrowany obraz, bo miałem identyczny problem na przejściówce do tego karta graficzna piszczała :smiley:

mam dokładnie taki kabel http://allegro.pl/kabel-przewod-dvi-dvi-18-1-1-8m-fullhd-3d-ferryt-i4353966848.html

Monitor DVI-D ? -.-

Jak już mam kupić nowy monitor to najlepiej z HDMI.

  • skąd pewność, że DVI-D będzie działać na karcie skoro DVI-I nie działa poprzez przejściówke ?

Ogólnie można podłączyć DVI-D skoro na karcie jest DVI-I ?

DVI-I jest hybydowy ma wyjście cyfrowe i analogowe w jednym sam mam podpięte pod DVI-I i działa normalnie w trybie cyfrowym