Router TP-LINK - sieć domowa, podział mocy łącza

Posiadam router TP-LINK TD-W8910G i za pomocą jego utworzoną mam sieć domową tzn. komputer stacjonarny, laptop i okazjonalnie komórka czy drugi laptop. Wszystko hula, ale gdy pobieram na stacjonarce (połączona z routerem kablem) z pełną mocą łącza na laptopie prędkość internetu spada do wartości nie do zaakceptowania. Chodzi mi o taki podział aby aby ten jeden konkretny laptop mógł zawsze wygospodarować dajmy na to 2Mb/s z mocy łącza. Fajnie by było gdyby w przypadku gdy laptop jest wyłączony to stacjonarka dalej by korzystała z pełnej mocy łącza tzn. 10Mb/s, a nie zawsze 8.

A czy w ustawieniach routera masz taką zakładkę jak Bandwidth Control ? Ja posiadam TL-WR1043ND i internet dzieli po równo w zależności od wykorzystania.

A napisz mi proszę czy dzielisz u siebie sieć na urządzenia podłącze przewodowo o bezprzewodowo. Czy podział nie następuje tylko przy LAN? Jak pisałem zależny mi na współpracy “przewodowego” desktopa i “bezprzewodowego” laptopa.

Pytam bo zastanawiam się nad zakupem, przez Ciebie wspomnianego, routera.

Do routera mam podłączony desktop za pomocą skrętki i laptopa za pomocą wifi. Czasami jeszcze drugi laptop i palmtop. I nawet bez urzycia Bandwidth Control dzieli automatycznie “sprawiedliwie”. No ale wiadomo pingi troche podskoczą. Na dekstop i laptopie mam zainstalowany cfosspeed możliwe że to też ma wpływ ale raczej nie.

Dobra, dzięki. Chyba będę musiał zainwestować w Twój model. Mój starszy nie radzi sobie w ogóle.

A czy na pewno gdy pobierasz stacjonarnym np. z rapidshare ze 100% mocą łącza i gdy w czasie poboru włączysz laptopa to zdoła on wylicytować dla siebie moc łącza? Pytam sie bo nie chcę chybić z zakupem.

Sprawdzę specjalnie dla Ciebie :] Dla pewności i dam znać.

Sprawdzałem. Jak pobieram z pełną mocą (od 13 do 23) mam 2Mb to po podłączeniu laptopa (w czasie kiedy desktop ściąga) i włączeniu ściągania na nim prędkość pobierania powoli rośnie i tak na 1/4 się zatrzymuje, z przeglądaniem www nie ma problemów. Ale jak wyłączę cfos to gorzej jest. Jak chcesz mogę sprawdzić w weekend bo teraz nie mam czasu jak działa opcja bandwitch control ponieważ tam jest możliwość ustawienia minimalnej lub maksymalnej prędkości dla danego hosta/ów.

http://imageshack.us/photo/my-images/26 … 00953.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/84 … 00954.jpg/

Pewnie, ze chcę. Problem w tym, iż ja pobieram prawie 24h/7dni tygodnia i brat sie wk… lekko krzywo patrzy iż nie może komfortowo korzystać z sieci. Przecież nie przestane pobierać (w końcu postanowiłem, że cały internet zgram na kolekcje DVD)