Geforce 9600GT MSI!

Witam Ostatnio Kupiłem uzywaną Karte Graficzną Geforce 9600 GT MSI i Gdy grałem w LolA :stuck_out_tongue_winking_eye: po 10 min zrobil mi się czarny Ekran i musialem zresetować kompa.

mój sprzęt:

2GB Ramu DDR2

Płyta Głowna ASUS P5KPL-AM-SE

Zasilacz 350 W Modecom

Procesor Intel Dual Core 1.86

I Co jest powodem Zbyt Słaby Zasilacz?

Prawdopodobnie tak. Zależy jeszcze jaką masz wersję karty 59 W czy 96 W (96 W potrzebuje zasilania 6 pin).

Jeżeli karta jest sprawna to możliwe, że zasilacz nie daje rady, aczkolwiek byłem nieszczęśliwym posiadaczem Galaxy GF9600GT. Po wyjściu z jakiejś wymagającej dla grafiki aplikacji pojawiały się dziwne artefakty i nie pozostawało nic jak reset kompa. Oprócz tego często monitor bez powodu wchodził w “Tryb oszczędny” i nie dało się go wybudzić przez 5 minut. Od kiedy wymieniłem grafikę na GTX560 wszystkie problemy ustały

PS. Ściągnięte filmiki z youtuba w 1080p się cięły, że nie dało się oglądać.

Przestrzegam przed GeForceami serii 9 oraz GTS/X 2XX. Mi łącznie we wszystkich komputerach padły 3tj. GF9600GT, GF9800GT, GTS250

Zasilacz 350 W to może być trochę za mało jak na tę kartę.

na 1080hp filmiki na youtube płynnie mi chodzą . To Jaki zasilacz 500W ? Wystarczy Modecom?

Wystarczy nawet 300W ale markowy a nie jakiś szmelc typu modecom

chyba że to stary dobry MC

Moim zdaniem za słaby zasilacz oraz karta używana (skąd wiesz dlaczego ktoś ją sprzedał? Może to ukryta wada). Karty serii 8xxx i 9xxx były awaryjne przez problem z zimnymi lutami przede wszystkim.

Nawet jeżeli to nie wina zasilacza tylko psującej się karty to zalecam wymianę zasilacza, jak nie masz dużo środków to starczy tu spokojnie najtańszy z lepszych czyli

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-vp-450-359408/

Modecomy z serii MC nie są szmelcem i proszę nie uogólniać. To, że jest seria FEEL i inne nie znaczy, że od razu wszystko jest złe.

Do autora tematu obstawiam, że moc zasilacza jest jednak za słaba. Ja mam Modecoma MC 400W i problemów nie zauważyłem przy gainwordzie 9600gt. Jeżeli nie planujesz wymiany komputera w najbliższym czasie Markowe 400-450W spokojnie wystarczy. Modecom- MC / Fortron / a nawet Delta. Jeżeli nie to XFX Core 450W.

TheUnicef10 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.