Rozmagnesowanie monitora LCD

Witam!

Posiadam monitor Fujitsu Siemensa LCD 19" Panorame, W Piątek wieczorem przestawiłem monitor obok wzmacniacza (aby był jak najbliżej łózka) i oglądalem 2 filmy, po skonczeniu sie filmow komputer wylaczylem a monitor zostawilem na staniu czuwania, rano sie budzę włączam komputer i co widzę?

Cały niebieski ciemny ekran link - http://img213.imageshack.us/img213/2814/zdjcie000qn4.jpg

Pierw pomyślałem sobie ze kabel od karty graf moze sie poluźnił czy cos… karte przeczysciłem dalej tak było, wchodzę w opcje monitora a tam jasność/kontrast/i kolory wszystko ustawione zamiast na 100 to na 12

Ustawiłem wszystko tak jak byc powinno… i obraz jest za ciemny i z prawej strony lekko daje fioletowym (z prawej strony stal wzmacniacz) Pomyślałem sobie ze zostawię go wyłączonego na noc to sie zreperuje ( Kiedys tak miałem z telewizorem i sie naprawił) Niestety… dalej jest tak samo co robić?:frowning:

witaj! z tego co się orientuję monitory LCD nie są podatne na namagnesowanie, raczej bardziej możliwe uszkodzenie przetwornicy od lamp (zasilanie), spróbuj parokrotnie wyłączyć i włączyć monitor. (ta operacja nie ma nic wspólnego co prawda z rozmagnesowywaniem kineskopu jak w zwykłych CRT, ale czasami to pomaga elementom indukcyjnym “dojść do siebie”)

pozdrawiam

Kurde… to nie za fajnie… Dziwne jest jeszcze to ze jak patrze na monitor " od góry " to wszystko wygląda super …

http://pwsz-ns.edu.pl/~aleksmar/strona/ … nitory.htm zobacz tutaj myślę jednak że Twój wzmacniacz "zadziałał na zasilanie lamp (rozbierałem parę LCD i z reguły z boków L i P umiesczeone są elementy zasilania. Daj Boże że ponoć nie jest to efekt trwały). Jeżeli na gwarancji - to serwis , ale postaraj się go włączać i wyłączać z sieci zasilającej powinno się unormować

sonnor! Strasznie dziękuję, nie wiem co powiedzieć :wink: tyłek mi uratowałeś :smiley: Monitora w ogóle nie wyłączałem z prądu (tylko “guziczkiem”) Już po 1 wyłączeniu z prądu monitor nabrał ogromna jasność :smiley: po 2 znikło fioletowe :slight_smile:

Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam :smiley: :smiley:

a potem odłącz wszystkie kable zostaw na 1 dzień. Nie włączaj. Jeśli nie pomoże

:frowning:

cieszę się że pomogłem, wiem jaki to dyskomfort jak coś się spierniczy :slight_smile:

pozdrawiam