Różne PINGI w grze (MMORPG)

Witam wszystkich :slight_smile:

Mam następujący problem otóż, jestem miłośnikiem gry MMORPG konkretnie Lineage 2. Mam dwa komputery (komputer stacjonarny oraz laptopa) na których jest zainstalowana ta sama gra. Otóż problem jest w tym, że na laptopie mam mniejsze pingi (konkretnie 44) niż na komputerze (aż 254). Nie dziwiło by mnie to ale korzystam z usług Neostrady a konkretnie LiveBox’a przy ofercie 1Mb. Wcześniej laptop miałem podłączony przez kabel sieciowy a komputer przez USB więc zmieniłem opcje podłączenia na odwrót ale niestety bez jakichkolwiek zmian. Dodam jeszcze, że obydwa komputery chodzą na tym samym systemie operacyjnym (WIndows XP Professional) i, że laptop ma gorsze parametry od komputera. Proszę o pomoc jak mógłbym zmniejszyć ping w komputerze jaki mam w laptopie. Dodam jeszcze tyle, że przy teście szybkości połączenia (speed.net) pingi mi wychodzą normalne czyli 38-39ms. Dziękuje za pomoc :stuck_out_tongue:

Przyczyn może być wiele zaczynając od połączenia przez USB (kto tak robi !) , poprzez wirusy czy inne śmiecie na kompie, a kończąc na samym LB (kto Ci to wcisnął ???) albo kiepskiej sieciówce.

No to widac ze wina jest komputera stacjonarnego ,sprawdzi czy nie masz jakiś dziwnych programów w tle włączony.