Rozszerzenia do przeglądarki Firefox

Mam na moim laptopie zainstalowaną przeglądarkę FireFox 45.0 .

Powiedzcie mi proszę, czy dodatek do Firefox “FoxyProxy” jest dobrym dodatkiem i czy mogę korzystać z jego domyślnych ustawień ? Czy muszę go jakoś skonfigurować specjalnie ? jeśli tak, to na jakie ustawienia najlepiej ?
I dlaczego dodatek “Clear Cache” nie działa na Firefox 45.0 ? Pokazuje się error po kliknięciu przycisku clear cache tak jak widać na tym screenie:

http://www.northangel.is.net.pl/error.png

I jak ustawić prawidłowo dodatek speedyfox, żeby działał jak należy ?

 

To nie jest dodatek do przeglądarki tylko zewnętrzny program, który uruchamiasz przy wyłączonej przeglądarce i nie ma sensu tego robić częściej niż raz na tydzień (ja go używam co około miesiąc)
Pozostałych dwóch programów nie używam , bo uważam je za zbędne.

Bo może jest niezgodny z tą wersją Firefoksa?

czy jeśli chodzi o speedyfox  to czy musze to jakoś konfigurować ? wklejać gdzieś skrót przeglądarki albo coś ?

Myślisz, że dodatki takie jak “Faster Video” i ProxyFoxy będą dobre dla firefox oraz betterfox ?

Czytałeś co napisałem wcześniej? Po prostu wyłącz przeglądarkę, uruchom program i kliknij “Optymize”
 

Uważam je za zbędne obciążenie przeglądarki. Nie wiem też co chcesz dzięki nim uzyskać.

Chciałbym mieć prywatność w przeglądarce. Żeby firefox szybko strony uruchamiał i żeby wszystkie filmy szybko się ładowały .

I jak klikne w ikonke Firefox, to żeby przeglądarka szybko się uruchamiała, bo tak to czekam z 5 sekund zanim się włączy.

Przeglądarka będzie Ci się włączała tym szybciej im mniej będzie rozszerzeń. Próbowałem przez Ciebie wymienionych rozszerzeń i nie zauważyłem wyraźnej poprawy.

Chcesz by strony ładowały się szybciej to zadbaj by nie pojawiały się na nich zbędne reklamy -  uBlock Origin 1.8.4

Chcesz prywatności -  Disconnect 3.15.3.1 Ghostery 6.3.2 Privacy Settings 0.2.2

Ja osobiście wywaliłem zupełnie też Javę i Flasha - ale do tak drastycznych kroków nie namawiam - Twój wybór.

Czy to rozszerzenie Privacy Settings 0.2.2  trzeba jakos konfigurować ? czy tylko je zainstalować i  nic nie ruszać więcej ?

Privacy Settings 0.2.2 - zaawansowani użytkownicy mogą konfigurować każdy element z osobna. Mniej zaawansowanym poleca się wybór z spośród pięciu gotowych trybów - od w pełni prywatnego do domyślnego.

 

Ja jestem raczej tym mniej zaawansowanym użytkownikiem. Więc, który z tych pięciu trybów  możesz mi polecić i jak je ustawić najlepiej ?

Tak, żeby niczego nie psuły, ale że wszystko działało. Jak np. sobie włącze gazetkę z biedronki albo z tesco, żeby zobaczyć co maja w ofercie to żeby też tej strony nie blokowało mi. Czy możesz mi pomóc ? obecnie mam dodatki też: disconnect i ublock origin.

W takim razie polecam tryb: Privacy (compatible) & Security

 

…w razie jakichkolwiek problemów możesz powrócić do trybu “Defaults”