Samoczynne włączanie kompa - czy to płyta główna?

Witam,

nie tak dawno zwracałem się z prośbą o pomoc, ponieważ padła mi karta graficzna i komp sam się uruchamiał. Karta wymieniona i myślałem, że wraz z nową komputer nie będzie się sam włączał, a jednak, ten problem pozostał. Sprawdziłem wszystko: zasilacz, pamięci, dyski, napędy itp, prócz płyty głównej i procka, i może ktoś mnie utwierdzić w tym, bo upatruje tutaj wadę płyty. Na razie sobie radzę wyłączeniem z przycisku na zasilaczu, jednak bywa tak, że jak komputer chodzi dłużej, to i sam się wyłącza po czym włącza się i po chwili wyłącza i tak w kółko, do momentu kiedy nie odłącze jego zasilania. Czy można jeszcze coś z tym zrobić czy należy wymienić płytę? Jeśli wymiana, to może polecicie jakąś w miarę podobną, do tej którą mam lub podobną cenowo, bo nie ukrywam, że nie mam w tej chwili kasy na coś super.

Moje “bebechy” :

płyta główna: Gigabyte GA-EP45-DS3

Pamięć RAM: 2 x 1GB Kingston 800mhz CL5 DDR2

Procek: Intel Cor 2 Duo 3ghz

Zasilacz: Mode Com MC-500ATX 2.0 PFC

Pozdrawiam

PiterWSC , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

W pierwszej kolejności trzeba sprawdzić i zrobić to:

  • reset biosu najlepiej baterią, wyjęta z 10 minut, zasilanie 230 V odłączone lub zworkę, ustawić tylko co trzeba (wyłączyć wszystkie opcje typu Power On, Wake up i podobne na Disabled, AC Back na Soft Off) i zapisać Save pomoc instrukcja do płyty głównej.

  • trzeba zdjąć wtyczkę z płyty od włącznika power i odpalać go na krótko na stykach płyty

  • sprawdzić go na innym zasilaczu

i jak to nic nie da dopiero myśleć o płycie.

Te dwie rzeczy już sprawdzone i dzieje się to samo. Resetowałem Bios, ale nie przez wyjęcie baterii, tylko z funkcji biosu, spróbuje jeszcze z baterią.