Samoczynny restart komputera

zacznę od tego, że od jakiegoś czasu samoczynnie restartuje mi sie komputer. Nie ma określonego czasu, kiedy on to zrobi. Najpierw zamieszczam log z HijackThis. Log wydaje mi sie w miarę czysty i mowie, ze nie mam żadnego antywirusa aktualnie (mowie to po to, ze gdybyście znaleźli jakiś wpis to piszcie, bo chyba niepotrzebny, skoro zbędny). Nie wiem jak to działa, ale wydaje mi sie ze widzę od Norton’a wpis :stuck_out_tongue:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 22:00:30, on 2007-04-12

Platform: Windows XP Dodatek SP. 1 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP1 (6.00.2800.1106)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\SYSTEM32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

C:\PROGRA~1\Nokia\NOKIAP~1\LAUNCH~1.EXE

C:\Program Files\Nokia\Nokia PC Suite 6\PcSync2.exe

C:\Program Files\Common Files\PCSuite\Services\ServiceLayer.exe

C:\PROGRA~1\COMMON~1\Nokia\MPAPI\MPAPI3s.exe

C:\WINDOWS\System32\wuauclt.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

D:\hijackthis\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.wp.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = 

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyServer = w3cache.ols.vectranet.pl:8080

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O2 - BHO: Google Toolbar Helper - {AA58ED58-01DD-4d91-8333-CF10577473F7} - c:\program files\google\googletoolbar3.dll

O3 - Toolbar: &Radio - {8E718888-423F-11D2-876E-00A0C9082467} - C:\WINDOWS\System32\msdxm.ocx

O3 - Toolbar: &Google - {2318C2B1-4965-11d4-9B18-009027A5CD4F} - c:\program files\google\googletoolbar3.dll

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM\..\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

O4 - HKLM\..\Run: [PCSuiteTrayApplication] C:\PROGRA~1\Nokia\NOKIAP~1\LAUNCH~1.EXE -startup

O4 - HKCU\..\Run: [PcSync] C:\Program Files\Nokia\Nokia PC Suite 6\PcSync2.exe /NoDialog

O8 - Extra context menu item: Download all links using BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddAllLink.htm

O8 - Extra context menu item: Download link using &BitComet - res://C:\Program Files\BitComet\BitComet.exe/AddLink.htm

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_06\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O16 - DPF: {3D8700FB-86A4-4CB4-B738-6F0FC016AC7D} (MainControl Class) - http://arcaonline.arcabit.com/ArcaOnline.cab

O16 - DPF: {9A9307A0-7DA4-4DAF-B042-5009F29E09E1} (ActiveScan Installer Class) - http://acs.pandasoftware.com/activescan/as5free/asinst.cab

O23 - Service: Adobe LM Service - Adobe Systems - C:\Program Files\Common Files\Adobe Systems Shared\Service\Adobelmsvc.exe

O23 - Service: Google Updater Service (gusvc) - Google - C:\Program Files\Google\Common\Google Updater\GoogleUpdaterService.exe

O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files\Common Files\InstallShield\Driver\1050\Intel 32\IDriverT.exe

O23 - Service: iPodService - Apple Computer, Inc. - C:\Program Files\iPod\bin\iPodService.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\System32\nvsvc32.exe

O23 - Service: ServiceLayer - Nokia. - C:\Program Files\Common Files\PCSuite\Services\ServiceLayer.exe

O23 - Service: Serwer Małej Księgowości "Rzeczpospolitej" (SerwerMK) - Unknown owner - E:\Programy\Mała Księgowość Rzeczpospolitej\SerwerU.exe (file missing)

O23 - Service: Symantec Core LC - Symantec Corporation - C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\CCPD-LC\symlcsvc.exe

Mam jeszcze screeny z Dziennika wydarzeń (czy jakoś tak). Pozaznaczałem w czerwone ramki, wydarzenia dot. jednego wyłączenia, albo czegoś innego. Powiem, że wyłączył mi sie m.in. o 21.41 - będzie widać błędy na screenach.

Tutaj Z podkategorii system:

1017d21243b61835m.jpg

A tutaj z podkategorii Aplikacje: (możemy zauważyć, ze te same wydarzenia powtarzają się [ramki])

3e66f051c02fe7e0m.jpg

Micek

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

Witam!

Spróbuj zrobić tak: Mój komputer/Właściwości/Zaawansowane/Uruchamianie i odzyskiwanie->Ustawienia/Awaria systemu -> odznacz “Uruchom ponownie”

Powinno pomóc. Ewentualnie zainstaluj AVG Anti-spyware, zaktualizuj i zeskanuj kompa. Usuń szkodniki. http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=82&id=1805 Powodzenia.

Pozdrawiam,

Masakrator

Jest wpis od NISA, jeśli go nie masz to zrób tak:

Wchodzisz w Start --> uruchom --> services.msc --> zatrzymaj i wyłącz usługe Symantec Core LC

wpis usun

wejdź start > uruchom > services.msc, znajdź usługę “Instrumentacja zarządzania Windows” i zmień tryb uruchomienia na ręczny.

zobacz tutaj > http://support.microsoft.com/kb/312164/pl

Przeczytaj to: KLIK i wklej zawartość plików minidump :slight_smile:

Nie jestem teraz u siebie na komputerze, ale:

#Masakrator:

Spróbuje zrobić, ale według mnie jest to tylko “zamalowanie” problemu, bo błędy i tak będą, ale komputer nie będzie się wyłączał. Oczywiście zrobie to, ale chodziło mi o rozwiązanie przyczyn błędów. (Będę niedługo formatować dysk, ale na razie nie mam takiej możliwości)

#Joan

Też tak sądziłem i oczywiście zrobię to, ale nie jest to chyba problem wyłączania się komputera.

Proszę jeszcze o dalsze porady i przeskanowanie loga.

Złączono Posta : 13.04.2007 (Pią) 13:31

Nie jestem teraz u siebie na komputerze, ale:

#Masakrator:

Spróbuje zrobić, ale według mnie jest to tylko “zamalowanie” problemu, bo błędy i tak będą, ale komputer nie będzie się wyłączał. Oczywiście zrobie to, ale chodziło mi o rozwiązanie przyczyn błędów. (Będę niedługo formatować dysk, ale na razie nie mam takiej możliwości)

#Joan

Też tak sądziłem i oczywiście zrobię to, ale nie jest to chyba problem wyłączania się komputera.

Proszę jeszcze o dalsze porady i przeskanowanie loga.

no log jest ok, możesz jeszcze wkleić z SilentRunners :slight_smile:

IMHO problem z hardem, zobaczymy.

Tak, masz rację - będzie to “zamalowanie” problemu i usuniemy tym skutek a nie przyczynę. Jednakże ten skutek czyli restarty kompa mocno denerwują użytkownika i póki nie określisz co z kompem/systemem jest nie tak, to doraźnie warto się uciec do takiej sztuczki :slight_smile:

Pozdrawiam,

Masakrator

Masakrator nawet trzeba, inaczej nie zdąży spisać kodu z BSODa.

Ale te restarty to dziwne, bo one przeważnie przy większym wysiłku kompa sie robią. Jak komp stoi (np.nocka, i nikt go nie rusza to może sie nie wyłączyć). Ostatnio oglądałem film i jak chciałem wyłączyć to sie wyłączył :). A jeszcze od wczoraj jak chciałem włączyć komputer (dzisiaj tez) to był sygnał i zgasł i tak kilka razy. Wczoraj wyłączyłem listę i włączyłem, a dzisiaj wyjąłem z napędu płytę i tez zadziałało :p.


Komputer się zrestartował mimo tego, że jest wyłączona opcja “automatycznie uruchom ponownie”


Pojawiło mi sie niebieskie okno i wydaje sie ze przyczyna jest plik: win32k.sys

Zerknij tutaj:

:arrow: http://forum.strefabezpieczenstwa.pl/topics6/423.htm

i przeczytaj post 2007-04-08, 07:21

Napisze na wstepie, że niebieskie ekrany (ktorych logi są tutaj) pojawiają się także w trybie awaryjnym, a mozilla wylacza sie co niecale pol minuty. Proszę o sprawdzenie tych logów.

Pierwszy log jest najnowszy, a trzeci ostatni, ale i tak z tego samego dnia i prawie tego samego czasu. Nawet nie wiem, czy czms sie roznia. Napiszę jeszcze, że wyłącza mi sie firefox nawet w trybie awaryjnym. Wystepuje tez mi bład w grze. (zwykly tryb)

Niestety z Twoich dumpów niewiele wynika, więc po prostu > podaj konfig kompa, bo to jest problem sprzętowy. Ten problem występował przy firewallu ZoneAlarm, ale Ty go nie masz. Start do trybu awaryjnego i wyłączanie urządzeń metodą prób i błędów, innej opcji póki co nie widzę :?

Robiłeś jakieś zmiany sprzętu? Obstawałabym za wymianą zasiłki.

O to chodzi ze nic nie robilem, a nawet w trybie awaryjnym sie pojawia “niebieski ekran” (albo jak kto woli sie restartuje). Najgorsze jest, ze ciagle firefox sie wylacza i Internet Explorel. To samo dotyczy worda i innych programow. Mam 512 ramu, athona (tak to sie pisze?) 1000Gh czy jakos tak :stuck_out_tongue: zasilacz 300W (wymieniany nie tak dawno (z rok temu :p) karte graficzna Geforce 2 MX a dzwiekowa zingegrowana.

jaki to zasilacz? napięcia trzyma? Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition

Zasilacz firmy Codegen Model: 300x. Temperatura procesora 38 C, Plyty glownej 32C, dysku 26 i jakiegos AUX 20. Nie moge sprawdzic ramu, bo nie da sie sciagnac tego programu, ale mi sie wydaje, ze tutaj nie chodzi o sprzet tylko o cos z systemem, bo przy wszystkich programach wyskakuje mi bledy , ze program musi zostac zamkniety (gg, gry, Mozilla, Exploler, Office, itd).

Nic nie dalo takze wylaczanie wszystkich rzeczy sposobem START>URUCHOM>msconfig>i w uruchamianiu selektywnym wszystko odzznaczalem.

Dodam jeszcze, że gdy pojawia się okno wyboru użytkownika, to wyskakuje mi okienko, cos bylo z jakims wpisem do rejestru, ale zostal on pomysle przywrocony (albo naprawiony) - nie pamietam za bardzo.

no to potrzebna treść okienka. codegen :? zasilacz-zabójca, sprawdź miernikiem, czy on w ogóle napięcia trzyma, to jest wątpliwa sprawa… a wątpię żeby 300W wyciągał.

Ale potrzebne tresc tego niebieskiego okienka, czy tresc loga, zrobionego przy uzyciu tego programu (co ktos pisal na pierwszej stronie tego tematu). Dawalem juz logi, ale moge dac jeszcze raz. A co do zasilacza, to nie sprawdze, bo nie mam aktualnie miernika :D, ale watpie, aby to chodzilo o sprzęt, gdyz tak, jak mowilem ten problem nie dotyczy tylko restartow komputera, ale takze dzialania programow.

programy mogą działać niestabilnie, podobnie jak cały system, podepnij inną zasiłkę.

Podpiąłem inny zasilacz i nie jest to wina zasilacza (ten co podpinalem byl sprawny). Moim punktem odniesienia jest gra, ktora po ktorej wlaczeniu odrazu wyskakuje blad, ze aplikacja musi zostac zamknieta i Mozilla. Musze pisac w notatnkiku i wklejac, bo co chwile sie wyłącza.

Moim zdaniem przegrzewa ci sie procesor, sciagnij sobie jakis program z internetu daj jakiegos testa ktory obciazy procka i zobacz jaka jets temperatura i po jakim czasie

osobiscie proponuje program Sandra

http://www.pcworld.pl/news/72729/100.html