Samsung i5510 - czy bateria zawsze będzie tyle trzymała?

Od kilku dni posiadam Samsunga i5510. Zauważyłem, że bateria w nim trzyma dość krótko. Nie używam go zbyt intensywnie, jedynym większym obciążeniem w ciągu dnia jest jedna dłuższa rozmowa, a tak to tylko sms - y co jakiś czas. Kontroluję też na bieżąco uruchomione w tle programy. O ile rozmowa powoduje spadek naładowania baterii, o tyle wcześniej te i tak dość szybko spada. Używam GO Launcher EX, do tego kilka widżetów i wyłączone 3G. Używam APN on/off widget, by żaden program nie łączył się bez potrzeby z Internetem. W tej chwili sytuacja wygląda tak, że telefon ładuję na następny dzień. Czy tak już będzie zawsze?

Mi podobny i5800 trzyma 1 dzień jak go przygrzeje na 3G, rozmowach a w większości na non stop włączonym APN.

Przy 2G trzyma ok 20-30% dłużej, jak mało używam na włączonej transmisji danych to do 2 dni. Tyle że akumulator ma 1500 a nie 1200.

Ja dość często ładuję co dzień maks. co półtora i się przyzwyczaiłem.

Co do akumulatora pewnie też ma ten wskaźnik zwariowany, który nic nie mówi;). Jeśli twój akumulator to 4.2V (4200mV) to stan krytyczny ma przy ok. 3600-3700mV. Do kontrolowania baterii polecam widżet Battery Leff, który mierzy procenty na bazie mV, lub jakiś inny prosty widżet, który pokazuje mV.

Mój akumulator ma 3,7 V. Czy chodzi Ci o ten widżet? Ja do tej pory używałem tego.

Tak. Możesz na nim ustawić aby pokazywał mV i % na podstawie mV. Przy 3.7V nie wiem ile będzie wynosiła minimalna wartość, coś koło 3.2 pewnie.

On pokazuje te androidowe %, które nie wiem skąd się biorą. Mam np. 3850mV i 50%, po chwili prawie od razu robi się 30% przy prawie 3800, a potem po pół godzinie ostrego korzystania z neta robi się np. 15% i potem od razu gaśnie. A 100% to jest przez pół dnia.

Czy należy ustawić estimated battery % i estimated voltage %?

…oraz Voltage, bo masz 3 pozycję do wyboru. To ci pozwoli monitorować baterie.

Jak dla mnie jeśli trochę pouzywa telefonu, tzn wyświetlacz będzie włączony przez 3 h na dobę i będzie coś na nim robione no i nie będzie za często szukał sieci (słaby zasięg) to 1.2A 3.7V powinien wytrzymać ok 24 h bez ładowania.

Ja mam 4.2V 1.5A czyli ok 6 watogodzin (chyba tak to się liczy) a ty ok. 4.5 watogodziny. Ne jest to oczywiście absolutnie jednoznaczne z 30% większą wydajnością baterii ale na pewno dłuższą. Stąd ten mój szacunek rozładowania co 24h.

Jeżeli telefon masz od kilku dni to nie ma powodu do niepokoju.

Po około 2 tygodniach bateria się układa i powinna trzymać zauważalnie dłużej.

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Doszedłem do wniosku, że na niekorzyść baterii wpływa fakt, że w moim domu jest słaby zasięg. Wcześniej miałem Nokię E51 i ona też nie była rekordzistką, jeśli chodzi o czas czuwania. Cóż, wychodzi na to, że będę musiał przyzywyczaić się do częśtego ładowania. Jeszcze co do tego widżetu - dzisiaj zauważyłem, że przez jakiś czas pokazywał on zaledwie 1% naładowania, podczas gdy system wskazywał na 43%. Dziwne jeszcze jest to, że po naładowaniu baterii, dość szybko zaczyna spadać jej poziom, by zatrzymać się np. na 46%. Wtedy pomimo korzystania z telefonu, te 46% zostaje na jakiś czas.

A już myślałem, że mam halucynacje.

U mnie na S5570 również bateria ze 100% naładowania galopuje do 45-50% i STOP - mogę spokojnie używać telefonu przez dwa dni a wskaźnik baterii powolutku idzie w dół, nawet przy włączonym Wi-Fi albo przesyle danych po 3G.

Przy kalibracji jest ten 1 %. Potem mniej więcej jest ok.

Spróbuj Battery Solo Widget. Prosty; pokazuje tylko % i temperaturę. Ale skuteczny, dokładny i nie zjada energii.

Solo widget pokazuje androidowe % więc nie ma sensu. Jedyny słuszny miernik to miniwolty.

Na razie używam Battery Left i obserwuję telefon.