Serwer FTP i domyślny dostęp przez menedżer plików

Witam,

muszę postawić na jutrzejszy wrocławski gitarowy rekord guinessa serwer FTP, na który ludzie będą wrzucać swoje materiały. I tu pojawia się małe pytanie - czy jest jakaś możliwość podania linku do ftpa, aby domyślnie się otwierał np. z eksploratora windows? Przez przeglądarkę nie da się uploadować, a głównie o to mi chodzi. Coś w stylu mailto: albo gg: istnieje dla eksploratora?

Użytkownikami pewnie mogą być osoby, które nie mają pojęcia o tym, co to ftp i jakby im się ładnie w menedżerze plików otworzyło, to byłoby idealnie. Zastanawiałem się nad zrobieniem skryptu, ale nie chcę przekombinować :wink:

Pozdr.

Spróbuj zrobić skrypcik, który będzie automatycznie mapował zdalną lokalizację w tym wypadku ftp, po stronie klienta.

%SystemRoot%\explorer.exe ftp://127.0.0.1

Powyższe odpala Internet Explorer. Nie mam pojęcia, jak zmusić windows explorera, żeby z niego był domyślny dostęp.

******************************

OK, chyba mam przyczynę: Control Panel - Internet Options -> advanced: enable ftp folder view.

Ale jak to przekazać ludziom, którzy prawdopodobnie nie mieli zbyt dużo z komputerami wspólnego…

Chyba pozostanie napisać łopatologicznie instrukcję :slight_smile: