Serwer mc ze starego komputera?

Siema! Mam od jakiegoś czasu stary niepotrzebny komputer który mógłby posłużyć mi za serwer.

Nigdy nie miałem do czynienia z oprogramowaniami serwerowymi dlatego też stworzyłem ten wątek.

Chciałbym aby owa maszyna posłużyła jako serwer minecraft (tylko na razie - później może jakiegoś apatcha i ftp).

 

1.Jakie oprogramowanie polecalibyście do stworzenia takowego serwera?

2.Co zrobić aby był on dostępny dla świata mając zmienne ip?

3.Jak zrobić aby po odpaleniu maszyny od razu była załączana konsola mc? (nie mam wolnego monitora i chciałbym aby dało się z nim połączyć zdalnie)

Również podłączam się do pytania, również mam starą stację która spokojnie mogłaby pracować wiele godzin. Tylko nie chce jej wykorzystywać do Minecrafta.

Zainstaluj sobie webmin.

Tam jest nawet gotowy moduł do minecrafta.

A do połączenie  z świata do mc. Musisz przekierować port na którym serwer postawisz.

To jeszcze zależy jaki sprzęt posiadasz, bo starego rupiecia ze strychu nie warto wykorzystywać.

 

  1. Możesz zainstalować linuxa np: ubuntu server bo tam nie ma grafiki która w serwerach nie jest potrzebna. Potem to oczywiście pliki serwerowe minecrafta.

  2. Jeżeli masz neostradę to ip jest zewnętrzne ale zmienne. Można wykorzystać programy typu no-ip które przypisują adresowi ip jakąś nazwę.

  3. Do połączenia zdalnego można wykorzystać SSH.

Najlepiej Linux - np. Debian + do odpalenia serwera Java + screen

Postawić serwer na Hamachi lub korzystać z usług typu NO-IP, czy Free DNS. 

Najlepiej dodać skrypt do auto startu. (/etc/init.d)

Skrypt może wyglądać np. tak:

#! /bin/bash
#Skrypt by jakubgross
#Czas po jakim uruchomi Ci się środowisko graficzne i wtedy skrypt będzie mógł uruchomić serwer.
czas=40                                    

sleep $czas

console

sleep 3

java -jar '/home/kuba/mcserver.jar' 
#Lokalizacja do serwera mc.